- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

“Niejasna sytuacja”, ale to MKS wygrał ten mecz!

W zaległym meczu 13 kolejki, MKS zwyciężył na własnym terenie z Unią Turza Śląska! Mecz pod kontrolą, a wynik mógł być bardziej okazały!

Mecz rozpoczął się od sportowych szachów, a od 9 minuty biało niebiescy odpalili ogień! Patryk Tuszyński przyjął piłkę w polu karnym i uderzył, jego strzał został zblokowany i piłka wylądowała za linią bramkową. Rzut rożny wykonał Krzysztof Napora, a pięknym uderzeniem do bramki gości piłkę zapakował Mateusz Lechowicz. MKS nie poprzestał na tej akcji i napierał dalej. W 26 minucie Krzysztof Napora wrzucił z prawo strony, piłka przeszła wzdłuż piątego metra pola karnego gości, ale tam ani Filip Wienczek i Bartosz Włodarczyk nie doszli do tego podania.

Goście szukali swoich szans, ale nasza obrona grała czujnie i nie dopuszczała przeciwnika do sytuacji bramkowych. Pod koniec pierwszej połowy ruszyliśmy znowu mocniej na przeciwnika, a nasze akcje nakręcali Nesiosn ze środka i Krzysztof Napora z bocznej strefy boiska.

Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 1:0 dla MKS-u!

Na drugą połowę nasz zespół wyszedł zmotywowany i udokumentował swoją przewagę w 50 minucie. Z prawej strony piłkę z rzutu wolnego wrzucił Krzysztof Napora, a w polu karnym Michał Maj wykończył akcję celnym strzałem głową i MKS objął prowadzenie 2:0.

Goście ruszyli i niezłe zamieszanie miało miejsce w 54 minucie pod naszą bramką. Na całe szczęście sytuację wyjaśnił nasz obrońca. 

Warto odnotować jeszcze akcję Filipa Wienczka, gdyby się lepiej zachował mogło być 3:0.

Minutę przed końcem meczu figla spłatały jupitery i zrobiło się ciemno. Po naradzie Pani obserwator i arbitrów postanowiono przerwać mecz. Po pół godzinie dokończono spotkanie przy przyjaznej atmosferze i mogliśmy świętować kolejne zwycięstwo! 

Trener Łukasz Ganowicz powiedział: plan wykonany w 99 procentach, do 100 procent brakło trzeciego gola.

Teraz czeka nas mecz w Goczałkowicach, teren trudny ale nie takie przeszkody się pokonywało!

Do boju MKS!

MKS Kluczbork – unia Turza Śląska 2:0 (1:0)

Bramki: Mateusz Lechowicz 10, Michał Maj 50.

MKS: Szczerbal – Lechowicz, Trojanowski, Maj, Napora ( 90′ Szota), Neison, Wiszniowski, Nowak (90′ Paszkowski), Tuszyński (75 ‘Płonka), Włodarczyk (90’ Begar), Wienczek (65’Lewandowski)