- PIERWSZA DRUŻYNA

Piotr Grzyb zakończył pracę w MKS-ie Kluczbork

Piotr Grzyb, który pełnił funkcję koordynatora grup młodzieżowych rozstaje się z MKS-em Kluczbork. – W klubie doszło do sportowych zmian organizacyjnych, których efektem było powołanie Akademii Piłkarskiej Młody MKS. Powstało nowe stowarzyszenie, które samo będzie prowadzić koordynację swych działań. Piotrkowi serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pracę w naszym klubie i życzymy sukcesów podczas dalszej przygody z piłką – mówi prezes MKS-u Waldemar Sosin.

Grzyb pracę przy Sportowej rozpoczął w lipcu 2009 roku, po przejściu z Akademii Piłkarskiej Top-Talent Wrocław, obejmując właśnie grupy młodzieżowe. W 2011 roku obronił tytuł trenera “UEFA A”, a dokładnie rok później został drugim trenerem pierwszego zespołu, u boku Andrzeja Konwińskiego.

W sezonie 2013/2014 wspólnie utrzymali zespół w reformowalnej 2 lidze, zaś w następnym roku, awansowali do 1 ligi! Grzyb ma swym koncie staże trenerskie m.in. w Śląsku Wrocław oraz Fatwav Zlin i jest czynnym członkiem Dolnośląskiego Stowarzyszenia Trenerów i Instruktorów Piłki Nożnej. Ostatnio zdobył także uprawnienia trenera edukatora PZPN.

Powodzenia Piotrek!

Zdjęcie: Sztab szkoleniowy w obsadzie Andrzej Konwiński i Piotr Grzyb powrócili do 1 ligi w czerwcu 2015 roku.

fot. (archiwum / http://mkskluczbork.pl)