Bez kategorii

ŁKS Łódź – MKS Kluczbork 1:0 (0:0)

Pierwsza część spotkania należała do MKS-u. Gospodarze mieli spore problemy z wyprowadzeniem piłki ze swojej połowy, ale nasi chłopcy stuprocentowej okazji jednak sobie nie stworzyli. Kilka razy odważnie w pole karne łodzian przedostawali się Lucjan Zieliński i Paweł Baraniak, brakowało jednak tego ostatniego, dokładnego podania.

W 34 minucie z woleja po rzucie rożnym przymierzył Paweł Gierak, ale futbolówka pofrunęła nad poprzeczką. ŁKS z kolei próbował intuicyjnych uderzeń, o które kusili się Jewhen Radionow i Patryk Bryła, lecz dobra blokada naszej defensywy nie pozwoliła im dotrzeć do naszej bramki.

Po zmianie stron miejscowi poczynać zaczęli sobie coraz śmielej. W 53 minucie piłkę na prawej stronie dostał nieobstawiony Jakub Kostyrka i tylko dzięki bardzo ofiarnej paradzie Grzegorza Kleemanna skończyło się na kornerze. "Klemi" ponownie został zmuszony do interwencji 7 minut później, kiedy kapitalną robinsonadą wypiąstkował bombę Tomasza Margola.

Wiatr wydawał się wiać powoli w łódzkie żagle. Piotr Pyrdoł chybił główką w 65 minucie, z kolei Bryła, już nogą, z dystansu, w minucie 73. Stało się w 78 minucie. Piłkę jak po sznurku rozegrali wspomniany już Kostryka i Jakub Pyciak, a futbolówkę z 5 metrów do siatki skierował Radionow. 

Łódzka publiczność tylko na to czekała. Po trybunach momentalnie rozniosło się "Jeszcze jeden!", a gałka decybeli nieustającego przez całe zawody dopingu przekręciła się w prawo. Ukraiński napastnik mógł w 86 minucie rozwiać wszelkie wątpliwości, co do wyniku piątkowego spotkania. Radionow główkował z prawej strony, a lot mijającej o centymetry piłki wszyscy odprowadzili wzrokiem.

ŁKS: Kołba – Pyciak, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko – Kostyrka, Margol (82. Kocot), Pyrdoł (66. Guzik) – Burkhardt (46. Gamrot), Bryła – Radionow.

Rezerwowi: Kazimierczak – Pieczara, Rozmus, Sobociński, Gamrot, Guzik, Kocot.

Trener Jacek Janowski.

MKS: Kleemann – Górkiewicz, Gierak, Kochański, Nitkiewicz – Deja, Nakrosius – Zieliński (49. Reisch), Kubiak, Baraniak (71. Wolny) – Niemczyk (62. Fedota).

Rezerwowi: Majchrowski, Glanowski, Fedota, Wolny, Nykiel, Bodziony, Reisch.

Trener Andrzej Konwiński.

Bramka: 78' Jewhen Radionow.

Żółte kartki: Bryła – Gierak, Deja.

Sędzia Marcin Szczerbowicz z Olsztyna.

fot. Jacek Nałęcz (http://mkskluczbork.pl/)