Bez kategorii

Sparing: MKS Kluczbork – ROW 1964 Rybnik 5:1 (1:0)

Od pierwszych minut kontrolnego starcia na stadionie KKS-u przewagę osiągnęli gospodarze. Nasz zespół wypracował też sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Pudła Pawła Baraniaka i Dmytra Fedoty pogodził gol Michała Kojdera, który po ładnej akcji całego zespołu wykorzystał dobre dogranie Marcina Niemczyka.

Po 30 minutach obraz gry uległ nieco zmianie. Przyjezdni zaczęli poczynać sobie coraz śmielej i oddali pierwszy, choć niebyt groźny strzał na naszą bramkę. Piłkę złapał Grzegorz Kleemann, a pokonać go próbował kapitan przyjezdnych Mariusz Zganiacz.

W tej części gry niecelnym, ale bardzo ładnym uderzeniem popisał się grający dobry test Niemczyk. Tuż przed gwizdkiem na przerwę wyrównać mógł Dawid Drozdowski, ale na posterunku był Kleemann.

Druga osłona przyniosła kolejne gole, w tym dwa z rzutów karnych i dwa głową. Najpierw za faul na Pawle Kubiaku jedenastkę skutecznie egzekwował Kamil Nitkiewicz, a kontaktową bramkę dla ROW-u, także z "wapna", zdobył Zganiacz.

To było wszystko na co stać było rybniczan przy Sportowej. Później dwa razy gości pokonał głową sprawdzany po raz pierwszy Michał Stańczyk, 21-letni obrońca Pogoni Szczecin, a wszystko pięknym uderzeniem pod poprzeczkę sfinalizował Sebastian Deja. Warte odnotowania pozostają jeszcze dwie kapitalne interwencje Kacpra Majchrowskiego, który między słupkami naszej świątyni stał w drugiej połowie.

Sparing: MKS Kluczbork – ROW 1964 Rybnik 5:1 (1:0)

Bramki: 26' Michał Kojder, 48' Kamil Nitkiewicz (karny), 62' Michał Stańczyk (głową), 88' Michał Stańczyk (głową), 90' Sebastian Deja – 61' Mariusz Zganiacz (karny).

MKS (1 połowa): Kleemann – Orłowicz, Kochański, Nakrosius, Rakowski – Zieliński, Glanowski, Fedota, Baraniak, Niemczyk – Kojder.
Grali ponadto: Majchrowski, Stańczyk, Gierak, Nitkiewicz, Kubiak, Olejniczak, Reisch, Deja, Wolny, Bartłomiej Kolanko (Ruch Zdzieszowice), Nykiel.

ROW (skład wyjściowy): Aleksander Łubik – Piotr Dudzik, Bartłomiej Polok, zawodnik testowany, Szymon Popiela, Mariusz Zganiacz, Damian Gorzawski, Dawid Kalisz, Robert Tkocz, Krzysztof Koch, Dawid Drozdowski.

Sędziował: Kamil Zator (Kluczbork)

Widzów 150.

Zdjęcie: Szarżuje Lucjan Zieliński. 

fot. (http://mkskluczbork.pl)