Bez kategorii

Paweł Baraniak: Chcę się pokazać i grać systematycznie

ROW 1964 Rybnik będzie pierwszym zespołem, który w ramach letniego okresu przygotowawczego zagości w Kluczborku na meczu sparingowym. W spotkaniu o ligowe punkty rywala podejmiemy przy Sportowej jeszcze w tym roku, dokładnie 7 października, gdyż oba kluby weszły w skład obsady sportowej 2. ligi w sezonie 2017/2018.

Zanim to jednak nastąpi sztaby szkoleniowe umówiły się na mecz kontrolny. Rybniczanie mają już za sobą pierwszy summer-test. 1 lipca podopieczni Piotra Piekarczyka przegrali z reprezentacją Polskiego Związku Piłkarzy (drużyną złożoną z zawodników bez kontraktów) 0:3. Dla gości będzie to kolejna okazja do sprawdzenia kilku nowych graczy, którym przyglądać zaczęli się już we wspomnianym starciu z PZP.

Nie inaczej postąpi i nasz sztab szkoleniowy. Z ROW-em biało-niebieskich powinno reprezentować kilku zawodników, którzy do tej pory nie pojawili się w klubowych anonsach. Przypomnijmy tylko, że obie drużyny po raz ostatni zmierzyły się 23 stycznia 2016 roku. Zimowe zawody na sztucznej trawie kampusu Stobrawa rozstrzygnęły się na korzyść MKS-u, który po dwóch trafieniach Rafała Niziołka wygrał 2:0.   

Sparing: MKS Kluczbork – ROW 1964 Rybnik, Stadion KKS, 7 lipca, godz. 11.00. Sędziuje Kamil Zator (Kluczbork).

Zdjęcie: Dawid Wolny zadebiutuje w piątek w naszych barwach.

fot. (http://mkskluczbork.pl)