- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

MKS ponownie górą!

Drugi mecz kontrolny i ponownie MKS zwycięski! Do tego przeciwniki bardzo solidny i to zwycięstwo cieszy jeszcze bardziej!

Na drugi w tym okresie przygotowawczym sparing udaliśmy się do Bełchatowa, a naszym przeciwnikiem był tamtejszy GKS. Warunki atmosferyczne nie rozpieszczały. Pierwsza części spotkania była bardzo wyrównana. Obie drużyny stworzyły po dwie dogodne sytuacje bramkowe. Jako pierwsi gola zdobyli gospodarze po strzale Huberta Karpińskiego, jednak MKS Kluczbork zdołał wyrównać w 40 minucie. Piłkę z lewej strony wrzucił wracający do gry po kontuzji Nataniel Szota, a akcję strzałem głową wykończył z bliskiej odległości Filip Wienczek. Pierwsza część na remis.

W drugiej części spotkania na placu gry pojawili się nowi zawodnicy. Pogoda nadal nie rozpieszczała, mocny wiatry i deszcz nie uprzyjemniały gry obu zespołom. Na prowadzenie drużynę biało-niebieskich wyprowadził Dawid Rachel, w rolę asystenta wcielił się nasz kapitan Dominik Lewandowski. Był to ostatni gol w tym meczu i mogliśmy fetować kolejne zwycięstwo.

Po meczu trener Łukasz Ganowicz: Mecz na dużej intensywności i taki z “jajem”!  Z obydwu stron nie zabrakło agresji i  twardej walki, ale wszystko na granicy fair Play. Trzeba dodać, że był to dobry i wymagający przeciwniki. Cieszy bardzo, że dziś młodzież wpisała się na listę strzelców, a świetnymi asystami popisali się Szota i Lewandowski. Bardzo fajny materiał do analizy, wracamy wszyscy zmarznięci, ale co jest najważniejsze zdrowi!

Następny sparing rozegramy w Opolu, a naszym przeciwnikiem będzie grająca w Fortuna I Liga – Odra Opole!

 

GKS Bełchatów – MKS Kluczbork: 1:2 1:0 Hubert Karpiński 25′, 1:1 Filip Wienczek 40′, 2:1 Dawid Rachel 

MKS w składzie: Dariusz Szczerbal – Kacper Paszkowski, Mateusz Lechowicz, Michał Maj, Nataniel Szota, Michał Płonka, Neison, Krzysztof Napora, Filip Wienczek, Patryk Tuszyński, Bartosz Włodarczyk
Grali również: Dominik Lewandowski, Patryk Wiszniowski, Dawid Rachel, Maksymilian Nowak, Miłosz Jaskuła, Jakub Trojanowski, Marko Zawada, 2x Zawodnik Testowany