- AKADEMIA MŁODZIEŻ PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Co w Akademii MKS Kluczbork piszczy!

PODSUMOWANIE  RUNDY  JESIENNEJ  W  AKADEMII  MKS  KLUCZBORK!

Koordynator Piotr Grzyb opowiedział nam o tym co już było, ale też o tym co planujemy!

Gdybym miał określić jednym słowem to uważam że runda jesienna była udana, ale po kolei ….

Wszystkie nasze zespoły (a mamy ich 4) zaczęły swoje przygotowania do nowego sezonu
24 lipca. Po serii meczów kontrolnych i planie treningów przystąpiliśmy do rozgrywek. Każdy zespół i trenerzy ze swoim ambicjami i celami bez narzuconych zadań ze strony Zarządu MKS Kluczbork ale przed wszystkim z myślą o lepszym rozwoju młodych piłkarzy z regionu Kluczborskiego. W akademii jesteśmy cały czas na etapie rozwoju i staramy się realizować zaplanowane działania „krok po kroku”.

Zaczynając od najmłodszej kategorii – w sierpniu otrzymaliśmy informację, że zespół z Jemielnicy (z którym przegraliśmy baraż o II Ligę Trampkarzy) wycofuje się z udziału w rozgrywkach na w/w poziomie. Zgodnie z regulaminem rozgrywek miejsce to przypadło nam. Po rozmowach z trenerami postanowiliśmy, że spróbujemy swoich sił w lidze wyższej. Wyszliśmy z założenia, że dla rozwoju zawodników lepiej będzie grać z lepszymi zespołami z całego województwa. Ostatecznie nasz zespół (MKS II) zajął ostatnie miejsce i od marca wracamy do rozgrywek na poziomie Ligi Terytorialnej. Taką samą ilość punktów (10) zanotowały 3 ostatnie zespoły. Nasz bilans to 3 zwycięstwa, 1 remis i 10 porażek.

Fot. Jakub Wall
/mkskluczbork.pl

Pierwsza drużyna trampkarzy uplasowała się na wysokim 2 miejscu w rozrywkach I Ligi Trampkarzy. Awans do Opolskiej Ligi Trampkarzy uzyskał zespół OKS Olesno za co składamy GRATULACJE!!! Godny uwagi jest fakt, że w tym sezonie bardzo zaowocowała współpraca z naszą partnerską Akademią MKS Funball Kluczbork, ponieważ wyróżniający się zawodnicy z kategorii Młodzika (m.in. reprezentanci kadry województwa opolskiego) stanowili duże wzmocnienie dla drużyny trampkarzy. Byli to Oskar Wenerski, Jakub Begar, Tadeusz Rybaczek, Filip Mieszkalski, Michał Wojciechowski i Dominik Rupental. Młodsi zawodnicy bardzo szybko się zaaklimatyzowali w naszym zespole o czym świadczą bardzo pozytywne opinie trenerów. Nasz bilans to 28 punktów, 9 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki.

Te kilka miesięcy w przypadku obydwu drużyn bierzemy jako doświadczenie w naszej pracy i obserwacje poszczególnych zawodników również pod kątem selekcji, która nastąpi przed przejściem do kategorii wyższej.

Fot. Jakub Wall /mkskluczbork.pl

(na zdjęciu od lewej: Tomasz Ogrodowiak – Kierownik  Trampkarzy, Dawid Pacholak – Trener asystent, Dariusz Surmiński – Trener Juniorów Starszych, Piotr Grzyb – Trener Koordynator Akademii, Marek Haładyn – Trener Asystent, Wojciech Pacholak – Kierownik Juniorów Starszych, Gracjan Gacmaga – Trener Juniorów Młodszych. Na zdjęciu brakuje Kamila Kamienika Trenera Trampkarzy, Adama Michalewskiego – Kierownika Juniorów Młodszych, Grzegorza Świtały – Trenera Bramkarzy oraz Roberta Płaczkowskiego – Dyrektora Klubu)

Dryżyna Juniorów Młodszych po awansie do Opolskiej Ligi Juniora Młodszego obroniła utrzymanie. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym w tej kategorii w naszym województwie zajęliśmy 6 miejsce z dorobkiem 10 punktów, 3 zwycięstw, 1 remisu i 10 porażek. Nie będę ukrywał, że najwięcej pracy i analizy poświecimy właśnie tej drużynie. Chcemy aby ten poziom pozostał w tej kategorii w naszej Akademii.

No i „wisienka na torcie” – zespół Juniorów Starszych, biorący udział w rozgrywkach Opolskiej Ligi Juniorów Starszych (najwyższa klasa rozgrywkowa w województwie opolskim) uplasował się na drugim miejscu tuż za MKS Gogolin (różnica 1 punktu) i tym samym zapewnił sobie awans do Makroregionalnej Ligi Juniora Starszego – BRAWO!!!

Fot. Paweł Łobos /mkskluczbork.pl

Ponadto cieszy fakt, że wyróżniający się zawodnicy regularnie meldują się na treningach pierwszego zespołu co jest jednym z założeń działań naszej Akademii i ścisłej współpracy z pierwszym zespołem MKS Kluczbork. Walka o drugą pozycję trwała do ostatniej kolejki ale dzięki zwycięstwu MKS Kluczborku i ułożeniu się innych wyników od marca będziemy grać swoje mecze z drużynami z województw: śląskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Na dzień dzisiejszy wiemy, że będą to takie zespoły jak:

– GKS GIEKSA Katowice S.A.

– SKS GWAREK Zabrze

– MKS Gogolin

– LECHIA Zielona Góra

– STILON Gorzów Wlkp.

– ŚLĄSK WROCŁAW

– 1 KS ŚLĘZA Wrocław

Już teraz zapraszamy wszystkich zagorzałych kibiców na mecze naszej młodzieży na poziomie międzywojewódzkim myślę, że z całkiem niezłymi klubami.

Piotr Grzyb/mkskluczbork.pl

Jeżeli chodzi o sprawy sportowe to w tym miejscu chciałbym również złożyć podziękowania dla klubów, które na stałe współpracują z MKS Kluczbork a są to:

– MKS Funball Kluczbork, ZKS „Motor” Praszka, OKS Olesno, iPRIME Bogacica, LZS Rudniki, „Hetman” Byczyna, LZS Chocianowice, LZS Kuniów, LMKS Piast Gorzów Śląski,

oraz tym klubom, które podjęły współprace w tym roku:

– NKS Start Namysłów, LZS Kujakowice, LZS Uszyce, WILK Tadar Gana, Podzamcze Nysa
oraz AP MMKS Kluczbork.

To dzięki naszej wspólnej pracy z innymi klubami jesteśmy w stanie szkolić najlepszych zawodników z regionu północy Opolszczyzny i dawać im szanse najlepszego rozwoju. Jak już wcześniej wspominałem MKS Kluczbork jest już klubem regionalnym, w którym szanse gry może dostać każdy zawodnik, dlatego zachęcamy wszystkich zawodników do kontaktu z naszymi trenerami i wstąpienia w szeregi MKS Kluczbork w każdej kategorii wiekowej od       U-4 do U-18 (Oficjalna Strona MKS Kluczbork).

Nasza Akademia dzięki wsparciu finansowemu otrzymywanemu w formie dotacji z Gminy Kluczbork realizowała następujące zadania:

  • Organizacja zajęć pozalekcyjnych z zakresu piłki nożnej w ramach programu „Gramy dla Kluczborka”
  • Wsparcie realizacji zadań w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu w Gminie Kluczbork

W ramach współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego były to:

  • Obchody 20-lecia MKS Kluczbork.
  • Udział MKS Kluczbork w Opolskiej Lidze Juniorów w 2023 roku.
  • Doposażenie Stowarzyszenia Miejski Klub Sportowy w Kluczborku w sprzęt niezbędny do realizacji statutowych celów i poprawa infrastruktury (2023).

Dzięki ostatniemu zadaniu Akademia wzbogaciła się między innymi o sprzęt sportowy oraz sprzęt multimedialny który służy naszym trenerem do dokładnej analizy naszych meczów.

Dzięki wsparciu Gminy Kluczbork i Burmistrzowi Jarosławowi Kielarowi nasi zawodnicy biorą udział w darmowych zajęciach treningowych oraz nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w zajęciach, a dodatkowo są wyposażeni w spersonalizowany sprzęt sportowy. Staramy się im zapewnić jak najlepsze warunki dla ich rozwoju.

Dziękujemy również za wsparcie innych podmiotów, które w różnej formie nas wspomagają, tj. kluczborskie firmy VALDEX i FLAXPOL oraz wszystkim innym osobom zaangażowanym w rozwój piłki młodzieżowej w Miejskim Klubie Sportowym w Kluczborku, w tym rodzicom pomagającym w funkcjonowaniu poszczególnych grup treningowych.

Szczególne podziękowania kieruje do Dyrektora Klubu Roberta Płaczkowskiego za wzorową współpracę i pełne zaangażowanie w stały rozwój Akademii. Człowieka, którego nie widać a bez którego to wszystko by się nie udało.

Fot. /mkskluczbork.pl

Kończymy rundę jesienną dogłębną analizą, podsumowaniem, wyciągnięciem wniosków i przygotowaniem planów pracy na nową rundę. Najbliższy miesiąc to dla nas czas wytężonej pracy. Miesiąc grudzień zaczynamy wewnętrznym szkoleniem dla trenerów MKS Kluczbork oraz MKS Funball Kluczbork, następnie organizujemy Świąteczny Halowy Turniej Piłki Nożnej dla każdej z kategorii.

Nowy rok zacznie się również intensywnie – ponad 40 zawodników pojedzie na obóz zimowy do Cracovia Training Center, w tym czasie pozostała część będzie trenowała na naszych obiektach. Miejsce obozu to nowoczesny kompleks treningowy położony tuż pod Krakowem. (więcej relacji z obozu po nowym roku)

 

O naszych poczynaniach możecie na bieżąco dowiadywać się z naszej strony internetowej, Facebook i Instagram MKS Kluczbork!