- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Zadanie wykonane – Raków II Pokonany!

Przed świętem narodowym, ku uciesze wszystkich kibiców MKS pokonał i to pewnie Raków II Częstochowa!

Już w piątek podejmowaliśmy Raków II Częstochowa, mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 3:0. Bramki zdobyli Patryk Tuszyński, Patryk Wiszniowski i Bartosz Włodarczyk. 

Pierwszy gol padł w 17 minucie, kiedy to w pole karne wbiegł Patryk Tuszyński, a piłkę dogrywał stojący tyłem do bramki Filip Wienczek. Tuszyn jeszcze położył bramkarza gości i skierował piłkę do siatki. Minęły 3 minuty a już było 2:0 dla biało-niebieskich. W pole karne wbiegł Bartosz Włodarczyk, tam został faulowany i arbiter wskazał na 1 metr. skutecznym egzekutorem jedenastki był Patryk Wiszniowski. Akcję zainicjował ponownie Filip Wienczek, który wysoko zaatakował przeciwnika. MKS nie zaprzestawał ataków i w 23 minucie aktywny Filip Wienczek posłał piłkę na 5 metr, niestety Ani Patryk Tuszyński i Bartosz Włodarczyk nie doszli do tego podania. Pierwsza część meczu pod naszą kontrolą.

Druga część spotkania, to znowu dobra gra naszej drużyny, czego efektem był gola zdobyty przez Bartosza Włodarczyka. Doskonałą piłkę w tempo dostał od Patryka Tuszyńskiego i było już 3:0!

Minutę później mogło już być 4:0, Nesion odebrał piłkę przeciwnikowi, w biegł w pole karne, ale w ostatniej chwili piłkę wślizgiem wybił obrońca Rakowa. W 76 minucie po rzucie rożnym główkował Michał Maj, ale jego strzał z linii bramkowej wybił obrońca, a dobitkę Patryka Wiszniowskeigo bramkarz gości.

To spotkanie zakończyło się zasłużonym i pewnym zwycięstwem MKS-u Kluczbork. We wtorek czeka nas trudniejsze zadanie, gdyż przy sportowej 7 będziemy gościć w zaległym meczu Turze śląską! Zapewne będziemy chcieli pozostać na zwycięskiej ścieżce. Do składu po przymusowej absencji wrócą Marcin Przybylski i Dominik Lewandowski. Ciekawi nas jaki skład na ten mecz przygotuje trener Łukasz Ganowicz. 

MKS KLUCZBORK – RAKÓW II CZĘSTOCHOWA 3:0 (2:0)

Bramki: Patryk Tuszyński 17, Patryk Wiszniowski 20 (k), Bartosz Włodarczyk (58)

MKS: Szczerbal- Lechowicz (90 Paszkowski), Trojanowski, Maj, Nowak (85′ Szota), Wiszniowski, Neison (79′ Płonka), Napora, Włodarczyk (79′ Rachel), Tuszyński (85′ Begar), Wienczek