Bez kategorii

PP: Gryf Słupsk – MKS Kluczbork 2:4 (1:1)

Pierwsza połowa pucharowych zawodów w Słupsku stała rzutami karnymi. W 21 minucie nieprzepisowo powstrzymywany był Lucjan Zieliński. Uderzenie z 11 metrów pewnie wykonał Kami Nitkiewicz i MKS objął prowadzenie.

Radość naszej ekipy nie trwała jednak długo. Niesieni głośnym dopingiem gospodarze do wyrównania doprowadzili już w 27 minucie. Wojciech Kochański sfaulował Łukasza Stasiaka i prowadzący spotkanie pan Damian Kos po raz drugi tej soboty wskazał na "wapno". Poszkodowany sam wymierzył sprawiedliwość i Gryf złapał "kontakt".

Do końca tej części gry jeszcze Paweł Kubiak i Dawid Wolny mogli przywrócić nam prowadzenie, jednak ich strzeleckie próby zostały zablokowane. Kolejne gole jednak padły, ale już po zmianie stron.

W 51 minucie świetnym uderzeniem po ziemi popisał się Sebastian Deja. Pierwszą swoją asystę w meczu o stawkę  zaliczył Wolny i biało-niebiescy znów "wygrywali". Déjà vu z odsłony numer 1 znów się jednak ziściło. Tym razem słupszczanie na ponowne wyrównanie czekali kwadrans. Najprzytomniej pod kluczborska bramką zachował się Damian Mikołajczyk i pucharowe starcie ponownie zaczęło się od zera.

Sytuacja ta zmieniła się w 76 minucie. Wtedy to właśnie wprowadzony na zmianę Marcin Niemczyk otrzymał dobre podanie od Nitkiewicza i po bardzo charakterystycznej dla siebie "kiwce" odzyskał przepustkę do kolejnej rundy Pucharu Polski. Tuż przed ostatnim gwizdkiem kapitalną intuicją wykazał się Deja, który technicznym uderzeniem  z 25 metrów przelobował rozpaczliwie interweniującego golkipera Gryfa, czym ustalił rezultat słupskiej wyprawy.

PP (runda wstępna): Gryf Słupsk – MKS Kluczbork 2:4 (1:1)

Bramki: 27' Stasiak (k), 67' Mikołajczyk – 21' Nitkiewicz (k), 51' Deja, 76' Niemczyk, 90' Deja

MKS: Majchrowski – Nitkiewicz, Nakrosius, Kochański, Orłowicz – Kubiak, Deja, Skoczylas (46' Glanowski), Zieliński, Baraniak (63' Niemczyk) – Wolny (84' Reisch).

Gryf: Kędzia – Pelowski, Felisiak, Bobrowski, Tofil (59' Mikołajczyk), Świdziński, Jendruch (81' Więckowski), Stasiak, Mordal, Solczak, Ślusarz (59' Wójcik).

Żółte kartki: Świdziński – Kochański, Nitkiewicz, Deja, Glanowski.

Sędzia: Damian Kos z Gdańska.

Widzów: 1000.

fot. (www.gwardia-koszalin.pl/)