Bez kategorii

Andrzej Konwiński: Mecz pokazał pucharowy “smaczek”

Trener Andrzej Konwiński po pucharowym zwycięstwie z Gryfem Słupsk podkreślił specyfikę tych rozgrywek. – Ten mecz pokazał cały "smaczek" rozgrywek Pucharu Polski. W Słupsku grało nam się bardzo trudno. Stwarzaliśmy sytuacje, ale nie zdobywaliśmy bramek. Stwarzaliśmy sobie sytuacje, ale brakowało nam ich wykończenia. Trudno obarczyć tym konkretnego zawodnika, ale każdy po trosze się do tego przyczyniał, czy to ci dogrywający, czy sami strzelający. Powinniśmy znacznie szybciej postawić przysłowiową kropkę nad "i". Przy stanie 1:0 mieliśmy ku temu sytuacje, ale padło wyrównanie. Podobnie zadziało się jak prowadziliśmy 2:1. Zmiany, które nastąpiły po przerwie bardzo nam pomogły i dały drużynie więcej świeżości.

Pytany o postawę ambitnego czwartoligowca, nasz coach powiedział: – Rywal miał swój sposób na to spotkanie. Nie budował akcji, tylko od razu po przechwycie piłki, bądź ze stałych fragmentów gry, skupiał się na ekspediowaniu jej w nasze pole karne. Zawodnicy Gryfa robili to na tyle skutecznie, że piłka trafiała z reguły do dwumetrowego Łukasza Stasiaka, z którym mieliśmy na prawdę wielki problem. Te rzuty rożne, czy wole, mnożyły się, a my nie potrafiliśmy zakończyć tego meczu szybciej. Stąd taki bramkowy wynik.

fot. (http://mkskluczbork.pl/)