- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Młodzież z Zabrza postawiła trudne warunki

Górnikowi II Zabrze udał się rewanż, za porażkę z jesieni, kiedy to ulegli w Kluczborku 5:1! Młodzież z Zabrza na boisku pracowała bardziej niż nasza drużyna i odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo.

Pierwsza część spotkania, była bardziej wyrównana. Szybkie ataki obu drużyn, stwarzały im okazję do zdobycia gola. Ze strony MKS próbowali w 13 minucie  Mateusza Lechowicz i aktywny Krzysztof Napora, który próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy w 22 minucie. Dwójkowa akcja z 26 minuty Michała Płonki i uderzenie Alana Jaworskiego, które zostało zablokowane.

Gospodarze odpowiedzieli szybkim atakiem w 25 minucie, najpierw Jan Szpaderski interweniował za polem karny, jego wybicie trafiło pod nogi Kacpra Joachima, a ten próbował lobować naszego bramkarza. Ten sam zawodnik w 29 minucie ponownie próbował lobować, ofiarna interwencja Radosława Krzyśkowa zapobiegła utracie bramki przez nasz zespół.

Druga część spotkania zaczęła się dla MKS-u bardzo źle. W 51 minucie nasz obrońca zatrzymuje piłkę ręką i mamy rzut karny, który wykorzystał Wiktor Skała i było 1:0. W 56 minucie rzut rożny dla gospodarzy, piłka wstrzelona w pole karne MKS-u po ziemi i do bramki skierował ją Patryk Pytlewski. W 69 minucie mogło być już 3:0, Mateusz Lechowicz próbując wybijać piłkę trafił w słupek naszej bramki.

Nasz zespół próbował szukać swoich okazji, w 67 minucie Krzysztof Napora podał do Dominika Lewandowskiego, którego soczysty strzał został odbity przez bramkarza gospodarzy.W 81 minucie uderzał Wiktor Nahrebecki, piłka w rękach Allesio Valion. Nasze ataki dały nam gola w 90 minucie, Krzysztof Napora uruchomił Dominika Lewandowskiego, ten minął obrońcę Górnika i jego uderzenie dało nam honorowego gola.

Nasza drużyna szukała remisu, ale trzecią bramkę zdobywają gospodarze, konkretnie Jakub Oleksiewicz, który poradził sobie z naszymi defensorami. Oleksiewicz miał w ostatniej akcji okazję podwyższyć na 4:1, ale w sytuacji sam na sam spudłował.

Przed biało – niebieskimi ostatni mecz sezonu. Zostanie rozegrany 17 czerwca i będzie kulminacyjnym momentem obchodów 20 lecia klubu!

Górnik II Zabrze – MKS Kluczbork 3:1 (0:0)

Bramki: 51′ – 1:0 Skała (karny). 56′ – 2:0 Pytlewski, 90′ – 2:1 Lewandowski, 90+ – 3:1 Oleksiewicz

MKS Szpaderski – Błędowski (84 Pańtak), Lechowicz, Krzyśków, Chmielowiec (84′ Paszkowski) , Napora, Włodarczyk, Nahrbecki, Płonka (84′ Mirowski) Dominika Lewandowski, Jaworski (58′ Moś)