PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Przegrywamy w Częstochowie drugą połowę

Raków w drugiej połowie odwrócił wynik spotkania na swoją korzyść ????

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu przegrywamy w Częstochowie 1:2. Niestety mimo prowadzenia do przerwy po bramce Błędowskiego, to Raków zdobywa komplet punktów.

W 17 minucie MKS Kluczbork wyszedł na prowadzenie. Najpierw mieliśmy rzut wolny z 25 metrów. Piłkę ustawił Przybylski i strzelał ale futbolówka odbijała się od stojących na linii zawodników i padła łupem Rakowa. Gospodarze próbowali wyjść lewą stroną ale nasz napastnik szybko odzyskał piłkę podbiegł pod pole karne, podał do Jóźwickiego, który wyłożył ją następnie do Błędowskiego. Obrońca celnie uderzył w prawy róg.

Po drugiej stronie Szpaderski parował piłkę po strzale z dystansu. Później doszło do starcia w polu karnym w bark w bark i zawodnik Rakowa przewrócił się ale sędzia nakazał grać dalej.

W 34 minucie gospodarze mieli rzut wolny z 16 metrów. Po uderzeniu piłka zatrzymała się na murze naszych zawodników. Z naszej strony z prawej uderzał Dychus, ale nie trafił w bramkę.

W 49 minucie lewą stroną urwał się Szota. Podbiegł na 18 metr i uderzył ale bramkarz odbił na rzut rożny. Z drugiej strony Raków dwa razy uderzał głową po dograniach z prawej strony, jednak piłka mijała naszą bramkę.

Niestety gospodarze swoją przewagę w drugiej odsłonie udokumentowali bramką w 75 minucie. Po rzucie wolnym z lewej strony i dośrodkowaniu tracimy gola po strzale głową.

Chwilę później nasz bramkarz musiał odbijać piłkę na rzut rożny po strzale z prawej strony, a dwie minuty później ratował nas słupek po uderzeniu z lewej strony.

Dobiegła 82 minuta i jeden z graczy Rakowa wbiegł w pole karne po prawej stronie blisko linii końcowej. Powstrzymać go próbował Krzyśków, ale sędzia dopatrzył się przewinienia i podyktował jedenastkę. Na nasze szczęście po uderzeniu z wapna piłka odbiła się od słupka.

To tylko zdenerwowało rywali. W 86 minucie przeprowadzili akcję prawą stroną oddając celny strzał. W końcówce próbowaliśmy jeszcze wywalczyć punkt, jednak nie udało się.

➡ Raków II Częstochowa – MKS Kluczbork 2:1 (0:1)

Bramki: ? 75, ? 86 – Błędowski 18

MKS: Szpaderski, Błędowski, Błaszkiewicz, Krzyśków, Szota, Dychus, Płonka, Jóźwicki, Nahrebecki, Lewandowski, Przybylski.