AKADEMIA

Młody MKS pojedzie na wielki turniej

Wprawdzie to dopiero pod koniec wakacji, ale już dziś pragniemy poinformować, że MKS Kluczbork potwierdził swój udział w turnieju dla zawodników urodzonych w roczniku 2008. Odbędzie się on w Lublińcu, w dniach 24-25 sierpnia, pod nazwą International Sporting Cup U-11. Organizatorem imprezy jest miejscowa Sporting Football Academy.

Do rywalizacji przystąpią 32 drużyny, które podzielne zostaną na 4 grupy. Lista klubowych marek, których zawodnicy wystąpią na turnieju już dziś przyprawić może o mały zawrót głowy. Na tę chwilę wśród uczestników znaleźli się między innymi: Manchester City, KRC Genk, Juventus Turyn, Sparta Praga, Slovan Liberec, West Ham United, PSV Eindhoven, FC Porto czy Borussia Dortmund. Rodzimy futbol reprezentować będą top-owe szkółki, jak Legia Warszawa bądź Zagłębie Lubin.

W portalu społecznościowym Facebook działa już strona poświęcona temu wydarzeniu, a kolejne ekipy potwierdzają swoją obecność. W tym też miejscu należy poszukiwać aktualności z pierwszej ręki, prosto od organizatora zmagań: https://www.facebook.com/InternationalSportingCup/. Kluczbork reprezentować będzie drużyna rocznika 2008 Akademii Piłkarskiej Młody MKS, prowadzona przez Kamila Kamiennika.

– Koszty wyjazdu, w tym zakwaterowania, posiłków (piątek-niedziela) oraz sam udział w turnieju, to suma blisko 6 tys. złotych. Bardzo mocno się staraliśmy żeby “zaklepać” naszej ekipie miejsce, ale przede wszystkim udało nam się pozyskać środki na ten cel. Młody MKS jest praktycznie odrębnym stowarzyszeniem, jednak w tym wypadku nie powinno mieć to wielkiego znaczenia. Bardzo dziękuję firmie Foton z Opola, która należy do jednego z partnerów MKS-u Kluczbork oraz bezpośrednio panu Sergiejowi Borysiukowi, za pomoc, gdyż to głównie dzięki niemu młodzi zawodnicy z naszego miasta będą mieli okazję konfrontacji z najlepszymi w Europie – cieszy się wiceprezes klubu, Wojciech Smolnik.

Przypomnijmy przy okazji, że Foton Praca świadczy profesjonalne usługi w zakresie doboru pracowników z Ukrainy oraz użyczenia ich polskim przedsiębiorstwom o każdym profilu działalności. W samym turnieju każda drużyna w grupie rozgrywa 7 pojedynków (1 x 15 min). Po zakończeniu wszystkich meczów w grupach, 3 drużyny z każdej grupy
awansują do tzw. Ligi Mistrzów, a zespoły zajmujące 4-8 miejsce pozostaną w Lidze Europy.