Bez kategorii

Warta – MKS: Powiew świeżości wiekowego klubu

Historia powstania Warty Poznań sięga lat przedwojennych i jest to najstarszy poznański klub na piłkarskiej mapie Polski. Po lekturę burzliwych dziejów naszego rywala odsyłamy do Wikipedii. Już w najbliższa środę biało-niebiescy pojadą do Poznania na starcie z liderem 2 ligi polskiej i na tym należy się skupić.

Poznaniacy na ten poziom rozgrywkowy powrócili rok temu, wygrywając trzecioligowe baraże z Garbarnią Kraków (2:3 i 1:0). Drużyna prowadzona przez Petra Nemca sezon 2016/2017 zakończyła na miejscu 11. Czeski szkoleniowiec objął zespół 9 listopada ubiegłego roku i zastąpił na trenerskim stanowisku Tomasa Bekasa.

"Warciarze" stali się rewelacją bieżących rozgrywek. Krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa, z maksymalną liczbą zdobytych punktów i najlepszym bilansem zdobytych goli, przewodzą drugoligowej tabeli. Na cztery bardzo okazałe wygrane złożyło się 12 bramek (Rozwój Katowice 3:1, Legionovia 3:2, ROW Rybnik 2:0, Gwardia Koszalin 3:0), które strzeliło aż 8 zawodników, poza bramkarzem, ze wszystkich boiskowych formacji.

Najskuteczniejszym, z trzema trafieniami, jest były gracz Znicza Pruszków Przemysław Kita. Z ciekawszych letnich transferów odnotować należy pozyskanie obrońcy Radosława Jasińskiego z Olimpii Grudziądz, utalentowanego napastnika Michała Przybyły z Chojniczanki Chojnice (36 występów w Ekstraklasie w barwach Korony Kielce) oraz… doskonale nam znanego Krystiana Sanockiego (10 meczów w barwach MKS-u).

fot. archiwum / http://mkskluczbork.pl/ (http://mkskluczbork.pl)

fot. archiwum / http://mkskluczbork.pl