Bez kategorii

Zdzisław Sarnicki wiceprezesem 2 Ligi Polskiej

Powstało stowarzyszenie "2 Liga Polska". 7 lipca w Warszawie odbyło się zebranie założycielskie, w którym udział wziął Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przedstawiciele klubów 2 ligi dokonali wyboru władz stowarzyszenia.

Miło nam poinformować, że wiceprezes MKS-u Kluczbork, Zdzisław Sarnicki, wszedł w skład zarządu 2LP i został wybrany na wiceprezesa stowarzyszenia.

Inicjatorem jego powstania był Paweł Guminiak, sternik Olimpii Elbląg. On też został jego pierwszym prezesem. Oprócz przedstawiciela MKS-u, funkcje wiceprezesów pełnić będą prezesi ŁKS-u Łódź oraz Siarki Tarnobrzeg, odpowiednio Tomasz Salski i Dariusz Dziedzic.

– Stowarzyszenie powstało na wzór Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Jego głównym celem jest pozyskanie sponsora technicznego dla rozgrywek 2 ligi oraz partnera telewizyjnego. Wstępnie zainteresowanie projektem wyraziła stacja Polsat Sport, która pokazuje rywalizację na zapleczu ekstraklasy. Wystosowaliśmy też postulat do władz PZPN odnośnie podziału środków finansowych i dofinansowanie 2 ligi, choćby z tytułu programu Junior Pro System. Kolejne spotkanie odbędzie się w połowie lipca – informuje nasz człowiek w stolicy.

Zdzisławowi Sarnickiemu serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy owocnej pracy!

fot. (http://mkskluczbork.pl/)