- AKADEMIA PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Piątek dla seniorów, sobota dla Juniorów!

Piątkowy wyczyn naszych 3 ligowców przyćmili nasi Juniorzy Starsi! Po fantastycznym spotkaniu pokonali swoich rówieśników z Nysy 9:0! To zwycięstwo i inne wyniki ułożyły się tak, że możemy świętować awans!

W sobotnie przedpołudnie drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Surmińskeigo wygrała 9:0, a po meczu rozpoczęło się podwójne świętowanie – Narodowego Święta Niepodległości i awansu!

W sobotę swój ostatni mecz w Opolskiej Lidze Juniorów, rozegrał zespół prowadzony przez trenera Dariusza Surmińskeigo! Tak jak informowaliśmy, że szansę na awans miały 4 zespoły. Sytuacja była skomplikowana gdyż 3 drużyny miały taki sam bilans punktowy i kwestię awansu mogły rozstrzygnąć bezpośrednie starcia między zespołami i różnice bramkowe. Nasz zespół do ostatniego meczu z KS Polonia Nysa podszedł skoncentrowany i nie daliśmy przyjezdnym żadnych szans. Zaaplikowaliśmy gościom 9 bramek, nie tracąc żadnej. W pozostałych meczach padły remisy i to dało nam awans bez żadnego liczenia goli itp.

Bramki zdobyli: Tomasz Mirowski x 4, Stefan Doloskan x 2, Adrian Pacholak, Jakub Mokrzycki, Alexander Maruska.

Nasza drużyna zdobyła najwięcej bramek w lidze, bo aż 49. Wynikało to z ofensywnego stylu gry, który swoim zawodnikom wpajał trener Dariusz Surmiński. Odnieśliśmy 9 zwycięstw, 1 raz zremisowaliśmy i ponieśliśmy 4 porażki.

Marzenia się spełniają i warto o nie walczyć, to pokazał zespół Juniorów. Przed nami Liga Makroregionalna, tam już będzie trudniej, ale gdzie zdobywać cenne doświadczenie niż w mocniejszej stawce.

Co za uczucie, co za emocje – to coś pięknego! Praca wszystkich zaangażowanych w projekt pod nazwą Akademia MKS Kluczbork przyniosła wymierne efekty! 

Wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy stworzyli opowiednie warunki umożliwiające osiągnięcie tak doskonałego wyniku. Słowa uznania w pierwszej kolejności należą się trenerowi Dariuszowi Surmińskiemu i kierownikowi drużyny Wojciechowi Pacholakowi. To oni bowiem byli odpowiedzialni za swój zespół, atmosferę i frekwencję na treningach. Dobra ogranizacja, którą umożliwiło kierownictwo MKS Kluczbork i cały team zawiadujący Akademią MKS Kluczbork!

Przed tą rundą w rozmowie z nami trener Dariusz Sumiński zapowiadał awans i danego słowa dotrzymał! Choć w trakcie sezonu bywało różnie, ale mocne charaktery pokazali wszyscy w sztabie i drużynie! Wszystkie te składniki połączone w jeden cel dały ten upragniony awans!