- MŁODZIEŻ PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Zagrali w szczytnym celu!

W piątkowy wieczór na Stadionie Miejskim w Kluczborku odbył się turniej pod nazwą “Przeszczep Darem Życia”! Turniej zorganizowany przez MKS Kluczbork i Stowarzyszenie “Ziemia Kluczborska” w Kluczborku! Patronat Honorowy Marszałek Województwa Opolskiego – Pan Andrzej Buła!

Ideą tego turnieju było propagowanie przeszczepu narządów. To jest coś niezwykłego podarować cząstkę siebie, aby uratować drugiemu człowiekowi życie. Podczas imprezy gościliśmy osoby, które żyją dzięki przeszczepowi m.in. Panią Kasię i Pana Tomka. Oboje w dobrym zdrowiu i doskonałej formie. Pan Tomek na boisku w meczu pokazowym zdobył dla swojego zespołu 3 gole.

Całoś otworzył Burmistrz Kluczborka  Pan Jarosław Kielar, a swoją obecnością i udziałem tym pięknym przedsięwzięciu zaszczycili: Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła, Burmistrz Kluczborka Pan Jarosław Kielar, Starosta Pan Mirosław Birecki, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Janusz Kędzia, Zastępca Przewodniczącego Rady Pan Piotr Sitnik,  Pan doktor Witold Sobótka, i wielu były zawodników Metalu, KKS-u i MKS-u Kluczbork.

Mecz zakończył się remisem 3:3, a trzeba podkreślić, że stał na wysokim poziomie. Poza wcześniej wspomnianym hat trickiem Pana Tomka, ozdobą meczu był gol zdobyty przez Pan Janusz Kędzię. Gol z Stadiony Świata, piłka wrzucona z prawej strony w pole karne, a Pan Janusz Kędzia popisał się przepięknym szczupakiem i głową skierował piłkę do bramki. 

Następnie po meczu pokazowym, odbył się turniej żaków! Nad tym wydarzeniem czuwał- Trener koordynator Akademii MKS Kluczbork Pan Piotr Grzyb i trenerzy grup młodzieżowych.

Stawiło się 8 zespołów które rozegrały turniej każdy z każdym. Athletic Ozimek, MKS Wołczyn, Masters Brzeg, ACC Start Namysłów, Socer College Łubniany, AP MKS Funball Kluczbork – dwie drużyny. Każdy z uczestników otrzymał upominek. W tym turnieju wszyscy byli zwycięzcami!

Dziękujemy również zespołowi z Centrum Kardiologii Scanmed w Kluczborku. Pan dr n.med. Dariusz Łuciuk i jego zespół przeprowadzili darmowe konsultacje kardiologiczne.

Za wsparcie chcieliśmy podziękować również firmie Gronek Transport i spedycja – Pan Adam Gronek!

Dziękujemy za obecność i do zobaczenia ponownie na Stadionie Miejskiem w Kluczborku!