- AKADEMIA PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Słów kilka o naszej Akademii!

Krótki raport o naszych drużynach młodzieżowych.

Akademia MKS Kluczbork jest reprezentowana przez trzy grupy młodzieżowe: Juniorzy Starsi, Juniorzy Młodsi i Trampkarze.

Juniorzy Starsi pod wodzą Trenera Dariusza Surmińskiego uczestniczą w rozgrywkach Opolskiej Ligi Juniorów. W obecnym sezonie po 11 rozegranych kolejka zajmują 4 miejsce w ligowej tabeli. Choć ostanie ligowe spotkanie nie przebiegło po naszej myśli – ulegliśmy w Gogolinie 0:4, to walczymy o jak najwyższe miejsce w lidze!

Juniorzy Młodsi pod wodzą Gracjana Gacmagi, są beniaminkiem w najwyższej klasie rozrywkowej naszego województwa. Grają tam chłopcy rocznikowo młodsi od swoich rywali. Zajmują w tabeli 6 miejsce,  a swoje ostatnie ligowe spotkanie przegrali pechowo z Pomologią Prószków 0:1. Mieliśmy w tym meczu swoje szansę, jednak jak mówi piłkarskie porzekadło niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak też się salto w tym spotkaniu. Walczymy dalej, a naszym celem na tą rundę jest utrzymanie się  w tej lidze.

Trampkarze dowodzenie przez duet Kamil Kamienik i Dawid Pacholak w I Lidze radzą sobie doskonale. Po słabszym początku ligi, teraz kiedy drużyna się już ze sobą zgrała odnoszą pasmo zwycięstwo i obecnie zajmują 2 miejsce w tabeli.