MŁODZIEŻ

Szkolić! Trenerzy grup młodzieżowych wysłuchali specjalnej prelekcji

W poniedziałek wieczorową porą w siedzibie klubu przy Sportowej 7, odbyło się pierwsze spotkanie szkoleniowe trenerów grup młodzieżowych MKS-u Kluczbork. Swoje wizje funkcjonowania tego fundamentu klubu przedstawili i prelekcje wygłosili – Piotr Grzyb, koordynator szkolenia grup w MKS-i oraz Karol Bortnik, koordynator certyfikowanej Akademii MKS-u – Funball.

– Omówiliśmy plany szkoleniowe całej akademii dla wychowanków U-13 – U-19 oraz to, co jest związane z przyszłością rozwoju naszych zawodników. Chcemy sukcesywnie wprowadzić nowe rozwiązania szkoleniowe w ścisłej współpracy z Funball-em, zachować ciągłość procesu szkolenia i przepływu zawodników w poszczególnych grupach rocznikowych. Szkolenia to bardzo ważny aspekt w sferze pracy trenerów, dlatego takie szkolenia wewnętrzne będą się powtarzały – podsumowuje spotkanie pan Piotr.

W zebraniu uczestniczył także Robert Płaczkowski – dyrektor sportowy MKS-u. – To początek tego, co zamierzaliśmy tak naprawdę wprowadzić już rok temu. Idea tego projektu jest prosta: szkolić, szkolić, szkolić…, korzystając przy tym z nowych technologii i doświadczeń innych – chwali zadanie.

Dziś MKS Kluczbork trenuje dzieciaków w każdej grupie wiekowej i startuje we wszystkich rozgrywkach drużyn młodzieżowych organizowanych na Opolszczyźnie. Miejscem docelowym młodych piłkarzy ma być oczywiście drużyna seniorów i pójście szlakiem Nykiela, Mazura czy Paradowskiego, którzy dziś stanowią trzon pierwszej jedenastki naszego trzecioligowca.