PIERWSZA DRUŻYNA

Małgorzata Rak na stałe z MKS-em

– Jestem absolwentką Wydziału Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Specjalizuję się w treningu motorycznym, posiadając dodatkowo doświadczenie w zakresie medycyny sportowej i ortopedycznej, zdobyte w uznanych ośrodkach w Polsce, takich jak „Carolina Medical Center” w Warszawie, „Sport-Klinika” w Żorach czy Centrum Fizjoterapii „Fizjofit” w Gliwicach – prezentuje swoje kwalifikacje Małgorzata Rak, fizjoterapeutka, trener przygotowania motorycznego.

Pani Małgorzata jest ponadto Certyfikowaną Specjalistką Przygotowania Motorycznego (EXOS), Przygotowania Motorycznego w Tenisie (CTPS) oraz Oceny Funkcjonalnej (FMS). Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z zawodnikami na różnych poziomach, począwszy od dzieci, aż po sportowców wyczynowych. Współpracowała z wielokrotnymi medalistami mistrzostw Polski w tenisie, w klubie KS „Górnik” Bytom (najlepszy klub tenisowy w Polsce) oraz z piłkarzami Górnika Zabrze, AP Piast Gliwice i APN GKS Tychy.

Z jej usług sztab szkoleniowy MKS-u korzystał już w listopadzie, za sprawą przeprowadzonych na naszej drużynie  testów FMS. Obecność pani Małgorzaty w zimowych mikro-cyklach treningowych biało-niebieskich będzie już regularna, bowiem klub do końca okresu przygotowawczego podpisał z jej firmą umowę o współpracy i w stobrawskiej hali zaczął porządnie lać się pot.  – Te zajęcia wpisaliśmy w dwie jednostki treningowe w tygodniu. To bardzo kompetentna osoba, bardzo liczę na jej profesjonalizm i z pewnością pomoże nam w fizycznym przygotowaniu zespołu do wiosennej rundy rewanżowej – cieszy się trener Dariusz Surmiński.

– Moim największym osiągnięciem było sprawowanie opieki fizjoterapeutycznej nad tenisistkami ze światowej czołówki (m.in. A. Radwańska, A. Cornet, C. Giorgi, J. Ostapenko) podczas turnieju WTA Katowice Open 2015 i 2016 oraz indywidualna współpraca z Caroline Woźniacki, jesienią 2015 roku. Na co dzień jestem właścicielką Strefy Treningu w Kluczborku, miejsca do którego zapraszam wszystkich którzy poprzez ruch chcą poczuć się lepiej – zachęca nowy partner sportowy MKS-u Kluczbork.