- WOKÓŁ KLUBU

Trzecioligowcy powoli odkrywają karty

MKS Kluczbork był jednym z niewielu klubów grupy III 3 ligi, który w ostatni weekend rozpoczął kopanie piłki. Oprócz biało-niebieskich sparingowe inauguracje w nowym roku zaliczyły jeszcze tylko cztery kluby, w tym dwa zmierzyły się miedzy sobą. Szkoleniowcy naszych rywali bardzo różnie rozkładają treningowe siły. Najpóźniej przygotowania do wiosennej rundy rewanżowej wznowią zawodnicy Lechii Dzierżoniów, którzy na pierwszej zbiórce pojawią się dopiero 2 lutego. Niewiele informacji na temat aktualnego stanu gier kontrolnych znajdziemy wśród rezerwowych drużyn klubów z ekstraklasy, które podporządkowane są mikro-cyklom pierwszych zespołów, a te od wznowienia rozgrywek w polskiej elicie dzielą zaledwie trzy tygodnie.

Porażka naszych chłopców na kontrolne otwarcie 2019 nie była najwyższa. Od 0:5 swoje premierowe w tym roku występy zakończyły Warta Gorzów Wielkopolski i Agroplon Głuszyna. Pierwsi rozegrali regionalne derby z pierwszoligową Wartą Poznań, drudzy mierzyli się z ligowym rywalem, Stalą Brzeg. Od wygranej 5:1 z czwartoligowym Falubazem Zielona Góra zainaugurował swoje tegoroczne granie lider rozgrywek, Górnik Polkowice. Najciekawiej było w Bielsku-Białej, od której swoje testy rozpoczął Ruch Zdzieszowice. “Zdzichy” na tle ekipy zaplecza ekstraklasy zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Gdyby nie zmarnowany karny Dariusza Zapotocznego, podopieczni Łukasza Ganowicza z Czechowic-Dziedzic przywieźliby zwycięstwo. Zresztą, Podbeskidzie wyrównało dopiero w doliczonym czasie gry, także z 11 metrów i wszystko zakończyło się wynikiem 1:1.

W puli klubów, które dopiero zaczną kopać pikę znajdują się: Gwarek Tarnowskie Góry, Pniówek Pawłowice Śląskie, Foto Higiena Gać, Stilon Gorzów Wielkopolski, Rekord Bielsko-Biała, Piast Żmigród, Ruch Radzionków i Ślęza Wrocław. Ci ostatni świętowali w sobotę urodziny trenera Grzegorza Kowalskiego, któremu i my z hasłem “Kluczbork pamięta!”, życzymy wszystkiego najlepszego! Pozostali wymienieni swoje noworoczne karty odkryją w dniach 18-19 stycznia, kiedy przystąpią do sprawdzianów ukierunkowanych na piękną – mamy nadzieję – wiosnę kolejnego futbolowego rozdania.

Zdjęcie: Ruch Zdzieszowice świetnie rozpoczął operację “Wiosna 2019”.