AKADEMIA

Dzieje się w Akademii! Szalone dni młodych MKS-iaków

Okres świąteczno-noworoczny i przełom roku 2018/2019, to prawdziwe futbolowe żniwa drużyn należących do Akademii Piłkarskiej Młody MKS. Najmłodsi piłkarze oczywiście normalnie trenują, ale także bardzo dużo grają w piłkę. Kalendarz meczowy i turniejowy AP nabrał imponującego tempa.

Tuż przed Świętami rocznik 2008 wystąpił w corocznym turnieju Kuby Błaszczykowskiego, który odbywa się w Truskolasach. Na Kuba Cup 2018 wśród pięciu najlepszych zawodników imprezy znalazł się bramkarz – Jasiu Szydlik, a nasi chłopcy jako jedyni ograli triumfatora turnieju – Raków Częstochowa.

Jeszcze przed Sylwestrem trenerzy Akademii wzięli udział w szkoleniu prowadzonym przez opolską Akademię Młodych Orłów, na której czele stoi były trener seniorów MKS-u, Andrzej Konwiński. Cześć teoretyczna poświęcona była boiskowej kreatywności, a wymienieni już zawodnicy z rocznika 2008 uczestniczyli w części praktycznej zajęć.

Już 5 stycznia młodzianie z rocznika 2006 pojechali do Kędzierzyna-Koźla na III edycję Młodych Mistrzów i zameldowali się na 3. miejscu podium. Oprócz rywalizacji na parkiecie, organizatorzy przygotowali specjalną konkurencję indywidualną celności strzałów na bramkę, którą z niesamowitym rezultatem (280 na 300 punktów) wygrał kapitan zespołu – Kuba Mokrzycki.

9 stycznia grupa 2008 zagrała bardzo pożyteczny sparing z drużyną klasy sportowej 4H, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu, w której skład weszli zawodnicy opolskich zespołów: Odra Opole, Soccer College z Łubnian, Spiders Krapkowice i UKP Gol Opole. Nasi pograli sobie dwiema drużynami i zwyciężyli 6:5. Dzień później rocznik 2012/2013 sparował z Akademią Piłkarską Funball. Tu wynik nie był najistotniejszy i liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Mimo to, najmłodszym wychowankom należały się wielkie brawa za wysiłek i zaangażowanie na parkiecie.

Kulminacją – cały czas styczniowych wydarzeń – był znakomity występ rocznika 2008 na turnieju w Poczesnej.  Podopieczni Kamil Kamiennika pokonali Zagłębie Sosnowiec, Ruch Chorzów oraz ROW Rybnik i stanęli na najwyższym miejscu “pudła”! Nagrody indywidualne zgarnęli też Dawid Wypasek – najlepszy zawodnik całej rywalizacji oraz znów Szydlik, jako najlepszy golkiper imprezy.

W tym miesiącu Akademię czeka jeszcze udział dwóch ekip U-11 (2008) i U-12 (2007) w wojewódzkim finale Turnieju Halowego o Puchar Prezesa PZPN , który 20 stycznia rozegrany zostanie w Niemodlinie. Tam wygrani w poszczególnych kategoriach wiekowych zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego w Warszawie.

W ostatni weekend na dwudniowe wojaże wybrali się chłopcy z grupy 2011. Po relację z turnieju w Praszce oraz po wszelkie informacje związane z działalnością Akademii Piłkarskiej Młody MKS, zapraszamy na bardzo dynamicznie prowadzoną stronę szkółki na Facebook-u, której adres odnajdziemy tutaj!

Zdjęcie: Na taką ciekawą “grupówkę” pokusiła się ekipa rocznika 2009.