AKADEMIA

MKS sprawdził młodych piłkarzy

Aż 27 uczestników wzięło udział w młodzieżowych piłkarskich testach, które w ostatnią sobotę przeprowadzili trenerzy Akademii Piłkarskiej MKS Funball Kluczbork, Karol Bortnik i Janusz Luberda oraz trener przygotowania motorycznego, Małgorzata Rak. Młodzi zawodnicy mieli okazję po raz pierwszy sprawdzić swoje umiejętności na tak profesjonalnym sprzęcie tj. SMART JUMP , SMART SPEED, a podczas tzw. gierki, monitorowani byli przy użyciu technologii CATAPULT GPS.

– Były to pierwsze tego typu testy przeprowadzone w klubie, ale na pewno nie ostatnie i będziemy je wykonywać cyklicznie, także we wszystkich grupach rocznikowych MKS-u. Wśród testowanych piłkarzy widać było bardzo duże zaangażowanie i skupienie, podeszli do nich bardzo poważnie i ambitnie, a trenerom pozostał doskonały materiał do analizy, który posłuży w dalszej pracy szkoleniowej – podsumował przedsięwzięcie Janusz Luberda, koordynator grup młodzieżowych klubu.