AKADEMIA PRZYPIĘTY

MKS Kluczbork i Akademia Piłkarska Funball podpisały umowę o współpracy

Ścisła współpraca w zakresie koordynacji i rozwoju szkolenia dzieci i młodzieży na wszystkich szczeblach wiekowych, to główny cel jaki stawiają sobie obie strony umowy, którą podpisały MKS Kluczbork i Akademia Piłkarska Funball Kluczbork.

Szczegółowo plan działań AP MKS Funball Kluczbork, bo tak od teraz nazywa się piłkarska akademia klubu, to:
– szkolenie dzieci i młodzieży z powiatu kluczborskiego, i nie tylko
– szkolenia i podnoszenie kwalifikacji trenerów
– certyfikacja Akademii w Polskim Związku Piłki Nożnej
– organizacja turniejów
– organizacja meczów towarzyskich
– udział w rozgrywkach organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej i Opolski ZPN
– organizacja stażów trenerskich w czołowych klubach w kraju i za granicą
– współpraca podczas organizacji meczów drużyny seniorów

– Funball, to w tej chwili jedyna Akademia, z którą mamy podpisaną ważną umowę i jedyna, z którą klub współpracuje. Uważamy, że razem jesteśmy w stanie stworzyć w pełni profesjonalną Akademię w Kluczborku, która kompleksowo wykorzysta potencjał kuczborskiej infrastruktury sportowej. Utworzymy specjalne stanowisko i powołamy koordynatora grup młodzieżowych, który czuwać będzie nad całym procesem szkolenia. Priorytetem na tę chwilę będzie uzyskanie Certyfikatu PZPN, dzięki czemu pozyskamy środki na wynagrodzenia dla trenerów, podnoszenie ich kwalifikacji i sprzęt do szkolenia – mówi Andrzej Rak, członek zarządu MKS-u, który z ramienia klubu przygotowywał cały projekt.

Umowę o współpracy z ramienia AP Funball podpisała Edyta Bortnik, prezes szkółki oraz Waldemar Sosin, prezes MKS-u Kluczbork. Umowę zawarto na czas nieokreślony.