Bez kategorii

Radomiak i Warta z kompletem oczek

Już tylko Legionovia, jako jedyna drużyna w 2 lidze, pozostaje bez zdobyczy punktowych. 3 kolejka, która rozgrywana była od piątku do niedzieli przyniosła – podobnie jak przed tygodniem – aż 27 goli. Najwięcej ich padło na stadionie w Radomiu, które umocniły gospodarzy na pozycji lidera.

Wciąż znakomicie spisuje się Warta. Nasz najbliższy wyjazdowy rywal z kompletem zwycięstw jest na miejscu drugim i wraz z Radomiakiem stanowi jedyny duet z kompletem oczek. Po pierwsze zdobycze w tym sezonie sięgnęli niedawni jeszcze uczestnicy Nice 1 Ligi – Znicz i Wisła, przy czym drużyna z Pruszkowa szalę wygranej przechyliła dopiero w 90 minucie starcia z Gryfem.

Jedyną ekipą bez straty bramki jest nadal ŁKS. Dwa zdobyte tego lata gola wystarczyły łodzianom do ulokowania się w tabeli na miejscu barażowym. Biało-niebiescy ponownie obsunęli się w okolice czerwonej kreski. – Sezon po spadku z wyższej ligi jest zawsze dla klubu najtrudniejszy – mówił po meczu w Łodzi trener Andrzej Konwiński. Mamy nadzieje, że to jednak stan przejściowy. Olimpia, która już w najbliższy piątek zawita na Sportową, jest na miejscu 6. Jeśli nasi chłopcy poradzą sobie w tym meczu, znów wystrzelą w górę tabeli.

Top klasyfikacji strzelców to już trzy nazwiska: Dawid Flaszka (GKS Bełchatów), Przemysław Kita (Warta Poznań), Leândro (Radomiak Radom). Wszyscy już trzykrotnie umieszczali piłę w siatkach przeciwników, co zwiastuje ciekawą rywalizację także na tym polu drugoligowych rozgrywek.

Kolejka 3
Data Gospodarze Wynik Goście
ŁKS Łódź
1:0
MKS Kluczbork
Warta Poznań
2:0
ROW 1964 Rybnik
Radomiak Radom
4:1
KS Rozwój Katowice
Znicz Pruszków
3:2
Gryf Wejherowo
GKS 1962 Jastrzębie
0:0
Błękitni Stargard
Garbarnia Kraków
3:1
Siarka Tarnobrzeg
Wisła Puławy
2:1
KS Legionovia Legionowo
Olimpia Elbląg
2:0
Gwardia Koszalin
Stal Stalowa Wola
1:4
GKS Bełchatów

Zdjęcie: Michał Kołba z ŁKS-u jako jedyny golkiper wciąż pozostaje z zerowym kontem strat. 

fot. Jacek Nałęcz (http://mkskluczbork.pl/)