Bez kategorii

GKS 1962 Jastrzębie – MKS: Po raz pierwszy w historii

Powolne oswajane się z potencjałem sportowym 2 ligi rozpoczniemy już dziś (piątek). Inauguracyjna kolejka zaplanowana została na trzy dni, a jako pierwsi na plac gry wyjdą zawodnicy Radomiaka i Garbarni.

Zanim poznamy aktualne możliwości poszczególnych drużyn, wypada zerknąć na drugoligową tabelę sezonu 2016/2017 oraz niezwłocznie udać się do kiosków w celu zakupu Skarbu Kibica Przeglądu Sportowego.

O prognozę na start poprosiliśmy fachowców. Jako pierwszy podjął się jej red. Marcin Sagan z Nowej Trybuny Opolskiej, który zmagania "2 dywizji" śledził skrupulatnie przez ostatni sezon. – Już przed startem poprzedniego sezonu za głównego faworyta uchodził obok Rakowa Częstochowa zespół Radomiaka Radom. Biorąc pod uwagę finanse, to najbogatszy klub w 2 lidze. Choćby z tego powodu powinien się liczyć w walce o awans. Moimi dwoma głównymi faworytami do obsadzenia miejsc premiowanych awansem są jednak: Wisła Puławy i GKS Bełchatów. W Wiśle po spadku nie doszło do wielu zmian, a zespół ten w 1 lidze nie prezentował się źle. GKS już na wiosnę grał bardzo dobrze, a teraz pościągał wyróżniających się piłkarzy z 2 ligi z poprzedniego sezonu. W roli "czarnych koni" widzę: GKS Jastrzębie i być może ŁKS Łódź – analizuje.

Kto do spadku? –  Problemy może mieć Gwardia Koszalin, która weszła do 2 ligi z chyba najsłabszej grupy 3 ligi. Ledwie  co w poprzednim sezonie utrzymały się: Gryf Wejherowo i Rozwój Katowice, a teraz latem dodatkowo się osłabiły. MKS? To chyba największa niewiadoma. W kadrze zaszły ogromne zmiany. Wierzę, że czas będzie pracował na korzyść zespołu. Liczę, że nie trzeba będzie drżeć przed utrzymaniem. Stawiam na miejsce w środku tabeli – wróży pan Marcin.

Bardzo podobne wizje prezentuje red. Maciej Grygierczyk z katowickiego Sportu: – Faworyci drugiej ligi? Od razu do głowy przychodzi mi GKS Bełchatów, który po błyskawicznym osunięciu się z ekstraklasy na trzeci szczebel rozgrywkowy poprzedni sezon miał trudny. Utrzymał się jednak bez większych problemów, jakby trochę ustabilizował sytuację, dokonał tego lata kilku ciekawych wzmocnień. Już dwie wygrane w Pucharze Polski – w tym z pierwszoligowymi Wigrami – udowadniają, że obrano słuszny kierunek. Działacze co prawda trochę się asekurują, ale miałem okazję porozmawiać z trenerem Mariuszem Pawlakiem i szczerze przyznał, że nie po to były te wszystkie transfery, nie po to jego obecność w GKS-ie, by grać o środek tabeli.  W jednym szeregu z nim stawiam Wisłę Puławy, która po trochę pechowym spadku z pierwszej ligi chce szybko wrócić. Zatrzymano większość zawodników, pieniądze jak na ten poziom rozgrywkowy ma bardzo dobre i trzeba się będzie z nią liczyć. Tradycyjnie, ambicje ma Radomiak, mocny powinien być beniaminek z naszego makroregionu opolsko-śląskiego, czyli GKS Jastrzębie. No i wspomnę o MKS-ie. Wcale nie z kurtuazji. Trochę obawiałem się, jak to będzie w Kluczborku po spadku, ale twierdzę, że na papierze powstała tu ciekawa drużyna i teraz należy przełożyć to na boisko, na co trzeba jednak trochę czasu.

Kolejka 1
Data Gospodarze Wynik Goście
Radomiak Radom
– : –
Garbarnia Kraków
Znicz Pruszków
– : –
Gwardia Koszalin
Warta Poznań
– : –
KS Rozwój Katowice
Błękitni Stargard
– : –
GKS Bełchatów
Wisła Puławy
– : –
Siarka Tarnobrzeg
GKS 1962 Jastrzębie
– : –
MKS Kluczbork
ŁKS Łódź
– : –
ROW 1964 Rybnik
Olimpia Elbląg
– : –
KS Legionovia Legionowo
Stal Stalowa Wola
– : –
Gryf Wejherowo

Zdjęcie: Ostatni Mecz MKS-u w 2 lidze. 7 czerwca 2015, wygrana ze Stalą Mielec i awans na zaplecze ekstraklasy.

fot (archiwum / http://mkskluczbork.pl)

`