Bez kategorii

Ostatnia prosta przed startem ligi

Po dwóch dniach wolnego (niedziela, poniedziałek), biało-niebiescy wznowią zajęcia treningowe i rozpoczną przygotowania do meczu z GKS-em 1962 Jastrzębie. Spotkanie to zainauguruje nowy sezon w 2. lidze, więc ten mikro-cykl treningowy umownie nazywany jest startowym.

– Mecz pucharowy z Chrobrym Głogów zakończył okres przygotowawczy, który trwał jeszcze w ostatnim tygodniu. To był bardzo pracowity tydzień, zawodnicy przebywali na krótkim zgrupowaniu, ale to już historia. Na zajęciach spotykamy się we wtorek po południu. Pracować będziemy głównie nad doskonaleniem elementów taktycznych. Zadaniem sztabu szkoleniowego będzie także odpowiednie przygotowanie drużyny pod względem fizycznym. Drużyna musi nabrać odpowiedniej świeżości przed meczem ligowym – mówi trener Andrzej Konwiński,

Oprócz szlifowania optymalnej formy na starcie z beniaminkiem, nadchodzący tydzień powinien przynieść także papierową finalizację rejestracji i uprawnienia do gry pozyskanych jako ostatnich Dmytro Fedoty i Eryka Rakowskiego. Sobotnie spotkanie obaj zawodnicy oglądali z trybun, a na ich dyspozycyjność meczową nasz trener bardzo liczy.

fot. Oliwer Kubus (http://mkskluczbork.pl/)