- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Ostatni mecz sparingowy za nami, teraz już tylko gra o stawkę!

Meczem z Ruchem Zdzieszowice zakończyliśmy sparingowe granie, a od następnego tygodnia szykujemy się na mecz pucharowy z Odrą II Opole!

Rozegraliśmy 6 meczów sparingowych, z tego 4 rozstrzygnęliśmy na naszą korzyść, a w dwóch musieliśmy uznać wyższość przeciwnika. Strzeliliśmy 11 goli, a straciliśmy 10 bramek.

Jak wiadomo mecze te były tylko etapem przygotowań i szlifowaniem formy na wiosenne granie!

W sparingu z Ruchem Zdzieszowice, zdobyliśmy 5 bramek, choć mogło być ich więcej. Zmarnowany rzut karny i kuriozalna sytuacja z drugiej części spotkania, kiedy to piłka po strzale Dominika Lewandowskiego ewidentnie przekroczyła linię bramkową, a bramkarz gości wypchnął piłkę z bramki. Stojący na 16 metrze arbiter tego spotkania nie wskazał na środek, bo jak tłumaczył nie mógł poprawnie ocenić z tej pozycji tego zdarzenia, ale po to ma się asystenta, który taką sytuację musiał widzieć.  To wprawdzie tylko sparing, ale gdyby był to mecz ligowy, a po drugie każde trafienie dodaje zawodnikowi pewności siebie i buduje go na przyszłość.

Goście postawili “autobus” przed polem karny i bronili szczelnie dostępu do bramki. My musieliśmy grać atak pozycyjny, wymienialiśmy dużo podań. Obrona “Zdzichów” była skuteczna i wiele piłek zostało przez nią zablokowanych lub naszym brakowało precyzji. Strzelanie rozpoczął Michał Płonka, a pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 1:0 dla MKS-u!

W drugiej połowie MKS dołożył jeszcze 4 gole, a ich autorami byli Dawid Wojtyra, Bartosz Włodarczyk, Dawid Rachel i Marko Zawada. Oczywiście strzałów z naszej strony było więcej,  choćby piękne uderzenie Neisona z dystansu, ale piłka ostemplowała tylko poprzeczkę.

Przed nami już tylko mecze o stawkę, a najbliższy z nich to 1/4 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Naszym przeciwnikiem będzie Odra II Opole, a mecz rozegrany zostanie  w Centrum Sportu w Opolu.

MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice 5:0 (1:0)

Bramki: 1:0 – Michał Płonka, 2:0 – Dawid Wojtyra, 3:0 – Bartosz Włodarczyk, 4:0 – Dawid Rachel, 5:0 – Marko Zawada

MKS: Szczerbal, Jaskuła, Szota, Paszkowski, Trojanowski, Maj, Wienczek, Lechowicz, Neison, Płonka, Wojtyra, Wiszniowski, Napora, Nowak, Tuszyński, Włodarczyk, Dominik Lewandowski, Rachel, Begar, Zawada, Dachnowski