- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Odra przepłynięta

Wygrywamy trzecie z rzędu spotkanie i umacniamy swoją pozycję w ligowej tabeli. Dzisiejsze spotkanie “sponsorowały “cyfr 7,8,9 – to numery naszych zawodników ,którzy trafili do siatki gości! Co warto podkreślić, swój debiut zaliczył w bramce MKS-u Wojciech Dziwiński!

Sobota 3 czerwca 2023, piękne słoneczne popołudnie i to co kibice kochają najbardziej – mecz i do tego zwycięski przez biało – niebieskich! Pociąg na murawę wyprowadził Julian i poszło z górki!

Spotkanie rozpoczęło się dla MKS-u bardzo dobrze, bo już w 9 minucie do bramki gości trafił Wiktor Nahrebecki. Obrońca gości chciał podać piłkę do swojego bramkarza, moment ten wykorzystał nasz zawodnik i było 1:0!

MKS miał znaczą przewagę, nasze strzały są blokowane i często wykonujemy rzuty rożne. Po jednym z takich stałych fragmentów, w 28 minucie zawiązała się akcja i głową piłkę do bramki Odry skierował Michał Płonka i było 2:0.

Odra próbowała swoich akcji, w 35 minucie Marcin Oślizlok wyszedł sam na sam z Janem Szpaderskim, górą nasz bramkarz.

Drugą część spotkania oba zespoły rozpoczęły bez zmian. Mecz się lekko wyrównał, a goście szukali swoich okazji, nasza obrona i bramkarz czujnie.

MKS nie spoczął na laurach i w 61 minucie podwyższamy prowadzenie na 3:0. Piłkę na prawym skrzydle otrzymał Krzysztof Napora, wbiegła w pole karne i precyzyjnym strzałem pokonał Wiktora Gorela.

Odra też miała szansę na zdobycie gola, w 67 minucie główkował Michał Batelt, refleksem wykazał się Jan Szpaderski. W 81 minucie oko w oko z Janem stanął Vital Gomes, ponownie nasz bramkarz górą! Goście dopięli swego,  w 90 minucie naszego debiutanta pokonał Marcin Oślizlok. Arbiter doliczyły jeszcze 4 minuty i spotkanie to przeszło do historii.

W 87 minucie na boisku pojawił się Wojciech Dziwiński, który zaliczył swój debiut w drużynie seniorów. Na boisku pojawił się też Tomasz Mirowski, który swój debiut zaliczył w zeszłym tygodniu w Głogowie! Brawa dla obu Panów!

MKS KLUCZBORK – ODRA WODZISŁA ŚLĄSKI 3:1 (2:0)

BRAMKI: 9′ – 1:0 Nahrebecki, 28′ – 2:0 Płonka, 61′ – 3:0 Napora, 90′ – 3:1 Oślizlok

MKS: Szpaderski (87′ Dziwiński)- Błędowski, Błaszkiewicz, Lechowicz (87′ Krzyśków), Chmielowiec, Napora, Nahrebecki, Płonka, Włodarczyk (69 Jaworski), Dominik Lewandowski (87 Mirowski), Przybylski (82 Moś)