PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

MOCNY REWANŻ NA BRZEGU!

Mając w pamięci niedawny mecz pucharowy (przegrany w dogrywce 2:3), nastawialiśmy się na trudną przeprawę. MKS wziął srogi rewanż i w derbach zwyciężył ze Stalą Brzeg 6:2!

Pełna koncentracja, i zaangażowanie od pierwszych minut pokazały kto w tym meczu będzie rządził. Już w 5 minucie Alan Jaworski dogrywa w pole karne, a tam dopada do piłki Kamil Lewandowski i cały stadion po raz pierwszy mógł radośnie zakrzyknąć – jeeesssttt!

MKS grał swoje i szukał kolejnych goli. W 12 minucie z rzutu rożnego dogrywał Kamil Nykiel, najwyżej wyskoczył Mateusz Chmielowiec, a że głowę ma nie od parady i było 2:0. Na 3:0 podwyższył Michał Płonka. Obrońcy Stali nie potrafili wybić piłki po wrzutce z rożnego, spadła ona pod nogi Michała, a ten precyzyjnym strzałem umieścił ją w bramce. Więcej goli w tej części spotkania nie było.

Na drugą połowę trener Stali desygnował czterech nowych graczy. Na nic się to zdało, bo 62 minucie po solowej akcji Alan Jaworski podwyższa na 4:0. W 68 minucie “Stalowcy” dopięli swego. Bostan Amani uderza z wolnego i po rykoszecie piłka wpada do bramki strzeżonej przez Szymona Gniełkę – zrobiło się 4:1.

MKS nie zamierzał być dłużny, po podaniu Mateusza Lechowicza piłkę do siatki gości po raz drugi kieruje Kamil Lewandowski, a była to 71 minuta. Gole sypały się jak na zawołanie, bo w 80 minucie po błędzie naszej obrony piłkę przechwycił Damian Celuch i zrobiło się 5:2. Ostatni bramkowy akcent tego spotkania w 86 minucie to zasługa Bartosza Włodarczyka. Bartek pokazał to z czego słynie – szybkość. Wdepnął gaz do dechy i tyle go widzieli. Mecz zakończył się wynikiem 6:2!

Twierdza obroniona!

MKS Kluczbork – Stal Brzeg 6:2 (3:0)

Bramki: Kamil Lewandowski 7′,71′, Mateusz Chmielowiec 12′, Michał Płonka 37′, Alan Jaworski 62′, Bartosz Włodarczyk 86′ – Bostan Amani 68′, Damian Celuch 80′

Skład: Gniłka – Błędowski, Błaszkiewicz, Lechowicz, Chmielowiec (84′ Paszkowski), Nykiel, Napora, Dominik Lewandowski (84′ Moś) Płonka (68′ Nahrebecki), Alan Jaworski (68′ Włodarczyk) Kamil Lewandowski