Puchar Polski w Ozimku

W czwartek 11. 11. o nie innej godzinie niż o 11:00 gramy ???? w Ozimku. Z obozu rywali docierają informacje, że łatwo się nie poddadzą. To tak jak nasi zawodnicy ! ???????? Zapoznajcie się z zapowiedzią. Trochę sięgnęliśmy do archiwum spotkań z Ozimkiem ❤???? Niezłe nazwiska w kadrze MKS 18 lat temu. ❤ Niektórzy dalej kopią ! ????

KS Małapanew Ozimek będzie naszym kolejnym rywalem w Pucharze Polski na szczeblu województwa. Mecze w ramach 1/8 finału rozegrane zostaną w czwartek 11 listopada o godzinie 11:00.

Drużyna z Ozimka aktualnie toczy rywalizację w IV lidze opolskiej. Po 14. rozegranych spotkaniach mają uzbieranych 25 punktów. To daje im 9. pozycję w tabeli. W ostatnim swoim spotkaniu pokonali na wyjeździe LKS Skalnik Gracze 5:0.

W poprzedniej rundzie pucharu MKS zagrał w Namysłowie z tamtejszym Startem pokonując ich 4:1. Gole wówczas dla naszego zespołu strzelali (Zieliński 2x) oraz po jednej Moś i Glinka.

Ozimek z kolei w poprzedniej rundzie wygrał na wyjeździe LZS Walce 6:0. Warto dodać, że w poprzedniej edycji Pucharu Polski piłkarze Ozimka doszli aż do finału, gdzie zmierzyli się z Ruchem Zdzieszowice. Mecz ten odbył się w Kluczborku na Stadionie Miejskim. Lepszy okazał się Ruch wygrywając 4:0. W półfinale sprawili niespodziankę ogrywając na własnym boisku wyżej notowaną Polonię Nysa 3:1. Dwie bramki strzelił wtedy Michał Bienias, a jedną dołożył Kacper Kamiński, który w tym sezonie w lidze strzelił już dziewięć bramek, i jest na drugim miejscu w lidze jeśli chodzi o najlepszych snajperów.

W sezonie 2013/2014 Ozimek wygrał edycję pucharu pokonując w finale Piast Strzelce Opolskie 3:0.

Jeśli chodzi o dotychczasowe mecze między dwoma zespołami to w poprzednim sezonie przed rundą rewanżową MKS wygrał mecz sparingowy 3:0. Dziesięć lat temu MKS Kluczbork został zaproszony do Ozimka na turniej pokazowy z okazji 65-lecia istnienia drużyny Małejpanwi. Nasi zawodnicy wygrali w krótkim spotkaniu (mecz trwał bodajże 30 minut) 3:0. Gole strzelali Arkadiusz Półchłopek i dwie Patryk Tuszyński. (Kadra MKS-u z tamtego turnieju: Świtała, Stawowy, Odrzywolski, Kabara, Kutarba, Hober, Glanowski, Ulatowski, Tuszyński, Niziołek, Półchłopek, Stodoła, Jagieniak, Nitkiewicz, Góral, Hanzel, Kniejski, Rychel, Kaczor).

A jeszcze wcześniej MKS spotkał się z Ozimkiem na początku swojego istnienia tocząc rywalizację w IV lidze. Np. w sezonie 2003/2004, gdzie nasza kadra wyglądała wówczas tak:

bramkarze: Piotr Panek, Rafał Wyrębek, Marcin Kotowski

obrońcy: Tadeusz Hołówka, Maciej Merta, Grzegorz
Orzechowski, Ryszard Okaj, Łukasz Puszkar

pomocnicy: Łukasz Domino, Dawid Giebułtowicz, Piotr Iyż, Daniel Kaniak, Janusz Luberda, Marek Miksa, Michał Honc, Arkadiusz Pianka, Paweł Jaskólski

napastnicy: Dariusz Zawalniak, Tomasz Begar, Łukasz Begar, Zbigniew Hrywna, Sebastian Iyz, Bartosz Szepeta, Tomasz Rabanda.

A jak to będzie wyglądać w czwartek ? Jak mawiał klasyk piłka jest okrągła, a bramki są dwie. Można wygrać, można przegrać, ale w pucharze nie można zremisować. My wierzymy w biało-niebieskich ! ⚪????