MKS Kluczbork walczy o nagrody Pro Junior System

Już w sobotę MKS Kluczbork wybiera się na spotkanie z Pniówkiem Pawłowice i nie wykluczone, że na boisku zobaczymy ponownie zwiększoną liczbę młodzieżowców w zespole. Nasz klub ma ogromną szansę zająć wysoką pozycję w klasyfikacji Pro Junior System.
Co to jest, na czym to polega ?
Program PJS to nic innego jak klasyfikacja punktowa zespołów za występy młodzieżowców w III lidze każdej drużyny. W tym roku młodzieżowcami są piłkarze urodzeni w 2000 roku i młodsi. Zawodnicy grają spotkania, a klub otrzymuje za to punkty. Aby dany zawodnik liczył się w klasyfikacji, musi spędzić na boisku minimum 270 minut (minimum 5 meczów), a jeżeli jest wychowankiem, liczbę rozegranych przez niego minut mnoży się razy dwa.
W grę wchodzą nagrody. Polski Związek Piłki Nożnej zapłaci czterem najlepszym zespołom. Za pierwsze miejsce przewidziane jest 400 tys. zł. Dalej za drugie 300 tys. zł, za trzecie 200 tys. zł i za czwarte 100 tys. zł. MKS Kluczbork rywalizuje obecnie o trzecią pozycję z Ruchem Chorzów. Do rozegrania pozostała ostatnia kolejka.