MŁODZIEŻ PRZYPIĘTY

Osłabieni juniorzy starsi przegrali w Brzegu

– Na mecz ze Stalą pojechaliśmy tylko w jedenastu, a od 60 minuty graliśmy już tylko dziesięciu, ponieważ kontuzji doznał Bartłomiej Prządka. Nasze braki kadrowe wynikały z kontuzji oraz zebranych wcześniej kartek. Chłopakom należą się jednak spore brawa, ponieważ skrajnie osłabieni potrafili pokazać charakter – mówił po meczu w Brzegu  trener juniorów starszych, Michał Honc.

Nasi chłopcy jako pierwsi i ostatni zdobywali gole, ale w międzyczasie przyjąć musieli trzy trafienia gospodarzy i uznać porażkę 2:3. Dla biało-niebieskich bramki pozyskał Dawid Zug. Pierwsza padła po szybkiej akcji, a piłkę za plecy obrońców zagrał mu Oskar Skuza. W drugim przypadku nasz napastnik wygrał pojedynek sam na sam, tu podawał mu Dustin Janik.

Po niedzieli sytuacja w tabeli nieco się skomplikowała, ponieważ MKS do miejsca premiowanego awansem do ligi makroregionalnej traci już cztery punkty i ma gorszy bilans meczów bezpośrednich z okupującą drugi plac Pomologią Prószków. Prowadzi samotnie Odra Opole, ale klub z Oleskiej ma tylko jeden cel – Centralną Ligę Juniorów.

Stal Brzeg – MKS Kluczbork Raport

Tabela Opolskiej Ligi Juniorów

Z juniorskiego obozu płynie jednak dodatkowa, znakomita wiadomość. Trener Michał Honc zaliczył pozytywnie wszystkie egzaminy i otrzymał uprawnienia trenerskie trenera UEFA A! Serdecznie gratulujemy!