MŁODZIEŻ

Juniorzy starsi ciągną młodzież

Spoglądając na wyniki drużyn młodzieżowych naszego klubu, nietrudno dostrzec ekipę wiodącą. Na początku października najwyżej sportowo stoją akcje juniorów starszych, który wciąż biją się o miejsce premiowane awansem do rozgrywek poza województwem.

Druga odsłona rundy jesiennej rozpocząć się miała mocnym uderzeniem, ponieważ biało-niebiescy podejmowali drugą w tabeli Pomologię Prószków, będąc samymi za jej plecami. Z dużej chmury spadł jednak mały deszcz i obie ekipy podzieliły się punktami, remisując 1:1.

Mecz ten stał na średnim poziomie i dominowała w nim głównie walka w środku pola. Z przebiegu całego spotkania zespół z Prószkowa wyglądał nieco lepiej niż my i końcowy rezultat uważam za wynik sprawiedliwy. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy się pokusić o trzy punkty, ale rywal też miał swoje okazje – podsumował zawody na KKS-ie trener Michał Honc.

MKS długo prowadził. Tuż przed gwizdkiem na przerwę za faul na Dawidzie Zugu, do siatki z jedenastu metrów trafił Miłosz Paradowski. Goście wyrównali dopiero w 79 minucie, za sprawą Kacpra Drzazgi i oba zespoły zachowały ligowe status-quo.

Wracając do wyczynów naszych pozostałych młodzieżowców, to aktualny ich stan posiadania według portalu Łączy Nas Piłka, podpięty jest na stałe pod zakładkę Młodzież. Najwyżej za “Starszakami” sklasyfikowani są trampkarze, którzy okupują ostatnie miejsce podium Opolskiej Ligi Trampkarzy. Nasza eksportowa drużyna młodzików zajmuje pozycję piątą, zaś siedem punktów juniorów młodszych, to z pewnością dorobek poniżej oczekiwań.

MKS – Pomologia Raport

Opolska Liga Juniorów Tabela