MKS – Gryf: Starcie w czubie odwróconej tabeli

MKS ma punktów 13, Gryf wywalczył do tej pory 12 oczek. Oba kluby sąsiadują ze sobą w strefie zwanej "czerwoną latarnią" i w najbliższą sobotę powalczą "o przetrwanie". Drużyna z Wejherowa, którą od czerwca br. prowadzi Piotr Rzepka, jest od sezonu 2012/2013 "etatowym" drugoligowcem.

Jego przerwa w uczestnictwie w rozgrywkach tego szczebla nastąpiła tylko w pamiętnym okresie reform, gdzie rok później wejherowianom do pozostania w 2 lidze zabrakło tylko trzech punktów. Szybko jednak wygrali (10 punktów przewagi!) trzecioligową grupę pomorsko-zachodniopomorską i po rezygnacji z meczów barażowych Formacji Port 2000 Mostki, powrócili.

W ubiegłym sezonie utrzymanie się w drugiej dywizji gwarantowała suma 38 punktów. Gryf właśnie tyle zdobył, zajął pierwsze bezpieczne miejsce od dołu i znów może zagościć w Kluczborku. Goście sobotni mecz nazywają starciem za "sześć punktów" i trudno się tej tezie dziwić. Obu zespołom depcze już po piętach ostatnia w tabeli Gwardia Koszalin, która przed tygodniem ograła ludzi Rzepki na ich stadionie.

Biało-niebiescy do najbliższego meczu przygotowywali się bez taryfy ulgowej. Trener Tomasz Kulawik odbył wszak z drużyną dopiero drugi meczowy mikro-cykl. Czasu na dopracowanie wzajemnych relacji na tym etapie przygotowań jest tak naprawdę niewiele. W końcu nowy szkoleniowiec MKS-u dopiero zadebiutuje w tej roli na Stadionie Miejskim i zapewne zamierza zyskać przychylności naszych kibiców.

W kluczborskim obozie nie ma kalkulacji i każdy z zawodników zdaje sobie doskonale sprawę w jakiej sytuacji znajduje się nasz zespół oraz kiedy po raz ostatni Kluczbork cieszył się z wygranej u siebie. Na szczęście poważniejsze urazy ominęły naszą ekipę, a po przeliczeniu napomnień nie ma pauzujących za żółte kartki.

Ewidentnym hitem 15. już kolejki będzie pojedynek Radomiaka z Wartą. Stawką spotkania na szczycie może być samodzielne przewodnictwo w tabeli, albo… W całkiem niezłej sytuacji jest zajmujące 3 miejsce Jastrzębie, które jedzie do Legionowa i zmierzy się z teoretycznie łatwiejszym przeciwnikiem, a gdzie dwóch się bije…

Kolejka 15
Data Gospodarze Wynik Goście