Przed naszym drugoligowcem dwa bardzo trudne spotkania, w których za przeciwników staną im kandydaci do awansu na zaplecze ekstraklasy. Pierwsze z nich, to także okazja do powetowania sobie strat ze środy, kiedy MKS poległ w Poznaniu z Wartą.
Wisła Puławy, którą podejmiemy już w najbliższą sobotę, to drugi spadkowicz jaki tego lata przyjedzie do Kluczborka. Gdybyśmy mieli wrócić pamięcią do wygranego spotkania ze Zniczem Pruszków i ogromu sytuacji stworzonych wówczas przez naszych zawodników, wypada sobie tylko życzyć "powtórki z rozrywki" i tarczy na koniec spotkania.
Mimo trzeciej w tym sezonie porażki, w klubie nikt nie machał ostrzem noża. Doszło wprawdzie do spotkania naszej kadry z przedstawicielami zarządu, lecz miało ono raczej charakter konsultacji, niż zebrania, na którym lecą wióry.
– Jesteśmy bardzo zdeterminowani przed tym spotkaniem i nie chodzi już o porażkę z liderem. Będziemy grać wyłącznie o trzy punkty, choćby z tego powodu, że nasz ostatni występ w Kluczborku, mim tego, że zremisowany, nie spełnił do końca oczekiwań kibiców. Chcemy też zagrać dla nich – mówi przed starciem spadkowiczów trener Andrzej Konwiński.
Sytuacja kadrowa niesie dobrą nowinę w postaci powrotu do drużyny "wykartkowanego" na środę Pawła Kubiaka. W sobotę żaden z biało-niebieskich nie musi też pauzować za nadmiar napomnień. Do absencji Adama Orłowicza i Michała Kojdera zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Jedyny znak zapytania stanie przy Tomaszu Górkiewiczu, który jest już po badaniach USG, a które nic poważnego nie wykazały. Kontuzja w "Ogródku" skończyła się na szczęście tylko krwiakiem i decyzja o jego występie zapadnie w dniu meczu.
Program 6. kolejki rozłożony został aż do poniedziałku. Wtedy to na boisku Radomiaka w roli gospodarza wystąpi Gwardia, która póki co, tułać się musi po obcych stadionach. Ten etap rozgrywek, to także pierwszy, wstępny sort trenerskich oczekiwań. Do jednej zmiany szkoleniowej już w tym sezonie doszło, właśnie w obozie naszego rywala. Czy po weekendzie sypnie czymś jeszcze?
Kolejka 6 | ||||||
Data | Gospodarze | Wynik | Goście | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Stal Stalowa Wola
|
![]() |
– : – |
![]() |
ŁKS Łódź
|
||
Gryf Wejherowo
|
![]() |
– : – |
![]() |
Warta Poznań
|
||
KS Legionovia Legionowo
|
![]() |
– : – |
![]() |
Siarka Tarnobrzeg
|
||
GKS 1962 Jastrzębie
|
![]() |
– : – |
![]() |
Znicz Pruszków
|
||
GKS Bełchatów
|
![]() |
– : – |
![]() |
KS Rozwój Katowice
|
||
ROW 1964 Rybnik
|
![]() |
– : – |
![]() |
Garbarnia Kraków
|
||
MKS Kluczbork
|
![]() |
– : – |
![]() |
Wisła Puławy
|
||
Błękitni Stargard
|
![]() |
– : – |
![]() |
Olimpia Elbląg
|
||
Gwardia Koszalin
|
![]() |
– : – |
![]() |
Radomiak Radom
|
Zdjęcie: Ostatni, mglisty i mokry mecz z Wisłą Puławy, zakończony remisem 2:2. Przy piłce Paweł Kubiak.
fot. archiwum / http://mkskluczbork.pl