Bez kategorii

Warta – MKS: Nemec vs MKS już po raz szósty

Trener Warty Poznań Petr Nemec konfrontował się już z MKS-em Kluczbork. W latach 2007-2011 prowadził rewelacyjnie spisująca się Flotę Świnoujście. Do meczów obu drużyn dochodziło czterokrotnie, a wszystkie odbyły się na zapleczu ekstraklasy. Bilans tych spotkań jest zróżnicowany. Przegrana biało-niebieskich 0:2 u siebie i powetowana z nawiązką strata, odbita w Świnoujściu aż 4:1, w sezonie 2009/2010 oraz wygrana Floty 1:0 i bezbramkowy remis, edycję rozgrywkową później.

Czeski szkoleniowiec jest też doskonale znany kilku naszym zawodnikom. Zimą 2013 roku, Nemec objął drużynę Odry Opole. W jego kadrze figurowali wówczas: Michał Glanowski, Donatas Nakrosius, Sebastian Deja i Dawid Wolny. Jedenastka z Oleskiej starcie z MKS-em przegrała 0:1. Złotą bramkę przy Sportowej zdobył wtedy Adam Orłowicz, nasz zespół prowadził Andrzej Konwiński, a zawody rozgrywane były w ramach grupy zachodniej 2 ligi, w sezonie 2013/2014.  

Bilans: Nemec vs MKS – 2 zwycięstwa, 2 porażki i 1 remis.

Zdjęcie: 24 kwietnia 2014, Sportowa 7. Petr Nemec po raz ostatni przeciwko MKS-owi Kluczbork.

fot. archiwum / http://mkskluczbork.pl