Bez kategorii

Pucharowe prezenty: MKS Kluczbork – Chrobry Głogów 0:3

Pierwszy strzał pucharowej duchoty przy Sportowej padł dopiero w 19 minucie. Wtedy to Mateusz Machaj główką sprawdził czujność Grzegorza Kleemanna. Uderzenie powędrowało do "koszyczka" naszego golkipera. Bardzo nudne dla oka zawody mogły toczyć się dalej, choć aura stawała się powoli sprzymierzeńcem zawodników. 

Kiedy na horyzoncie pojawiły się pierwsze chmury – w zupełnie niegroźnej sytuacji – ręką w polu karnym zagrał Donatas Nakrośius. Przemysław Tryko wskazane przez Sebastiana Jarzębaka "wapno" pewnie zamienił na gola i goście otworzyli wynik. Piłkarze uzupełnili płyny, a kibice kostki lodu. Na boisku bowiem znów niewiele się działo, ale gol numer dwa padł, i to jeszcze przed zmianą stron.

Trytko w 38 minucie skorzystał z prezentu Krzysztofa Bodzionego. Mimo ratowniczej akcji Pawła Gieraka precyzyjnie posłał futbolówkę w długi róg i Kleemann był bez szans. W końcówce pierwszej połowy szarżował jeszcze Paweł Kubiak, strzelał też Dawid Wolny, jednak to było za mało, by odwrócić losy meczu. 

Trzeci gol padł w 58 minucie. Tym razem głogowianie wyklepali naszą defensywę za sprawą dwóch zmienników. Wprowadzony po przerwie Sergij Napolov idealnie obsłużył Łukasza Szczepaniaka, który trafił do tak zwanego "pustaka". W obliczu praktycznie rozstrzygniętego spotkania przyjezdni wydawali się kontrolować przebieg gry.

Zresztą, zagrożenia pod ich bramką nasi chłopcy większego nie nieśli, a ich ofensywne próby zliczyć można by na palcach jednej reki. Nieco senną atmosferę sobotnich zmagań zmąciło wykluczenie za dwie żółte kartki Roberta Mandrysza. Starcie jednak dobrnęło do szczęśliwego końca i awans ekipy Grzegorza Nicińskiego do 1/16 stał się faktem.

I runda Pucharu Polski 2017/2018: MKS Kluczbork – Chrobry Głogów 0:3 (0:2)

Bramki: 25', Trytko (karny), 38' Trytko, 58' Szczepaniak

MKS: Grzegorz Kleemann – Jakub Skoczylas, Paweł Gierak, Wojciech Kochański, Kamil Nitkiewicz (k) – Lucjan Zieliński,  Donatas Nakrośius (ż), Krzysztof Bodziony (78' Michał Glanowski), Paweł Kubiak – Marcin Niemczyk (65' Kamil Nykiel) – Dawid Wolny (63' Paweł Baraniak).

Trener Andrzej Konwiński.

Chrobry: Sławomir Janicki – Michał Michalec, Karol Danielak, Bartosz Machaj (55' Łukasz Szczepaniak), Robert Mandrysz (ż, ż, 76' cz) Michał Ilków-Gołąb (k), Przemysław Trytko (59' Konrad Kaczmarek), Jakub Bach (46' Sergij Napolov), Przemysław Stolc, Mateusz Machaj (ż), Michał Pawlik.  

Trener Grzegorz Niciński.

Sędzia Sebastian Jarzębak z Bytomia.

Widzów 500.

Zdjęcie: Walczą Dawid Wolny i Michał Pawlik. 

fot. Oliwer Kubus (http://mkskluczbork.pl/)