- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Wygrywamy pierwszy sparing w 2023 roku.

Od zwycięstwa rozpoczynamy 2023 rok, pokonujemy 1:0 w meczu sparingowym w Sieradzu tamtejszą Wartę.

Pierwsza połowa dobra w naszym wykonaniu. Pierwsi gola mogli zdobyć gospodarze, oko w oko ze Szpaderskim stanął Błoch, Janek leżąc  na murawie popisał się dobrą obroną chroniąc MKS przed utratą gola. Jeden z miejscowych kibiców, skomentował jedynie – podcinką, ale to trzeba umieć.

Wynik w 19 minucie otwiera Radosław Krzyśków, który wykorzystuje dośrodkowanie z rzutu różnego uderzając precyzyjnie głową – podawał Marcin Przybylski. W 24 minucie drugiego gola dla MKS mógł zdobyć Marcin Przybylski, mając przed sobą bramkarza uderza nieczysto i piłka mija bramkę gospodarzy. Świetną akcją popisał się Krzysztof Napora i to on w tej sytuacji mógł zaliczyć asystę. MKS próbował podwyższyć wynik strzelali Wiktor Nahrebecki, Dominik Lewandowski – Miazek na posterunku. W 42 minucie między zawodnikami Warty zatańczył Marcin Przybylski, jednak brakło precyzji w wykończeniu i piłka obok bramki. Do przerwy prowadzimy 1:0.

Druga część spotkania przebiegała do 80 minuty pod dyktando gospodarzy. Trener Tomasz Chatkiewicz dokonał kilku zmian i sprawdzał zawodników testowanych. Gospodarze stworzyli wiele akcji jednak ich nieskuteczność raziła lub na przeszkodzie stawali nasi obrońcy lub bramkarz – Wojtek Dziwiński. Przewaga Warty i ich ataki zaowocowały rzutem karnym . Piłkę na 11 metrze ustawia Kręcichwost i nasz młodziutki bramkarz Wojtek Dziwiński popisuje się super obroną – nadal 1:0 dla MKS.  W 80 minucie MKS jakby złapał drugi oddech i nakręcał swoje ataki. Niestety nasi piłkarze nie byli zbyt precyzyjni lub wybierali złe rozwiązania. W 83 minucie strzał Szymona Witka został zablokowany, a dwójkowa akcja Marko Zawady i Alana Jaworskiego została przerwane przez obrońcę. 90 minuta i sędzia kończy dzisiejsze zawody.

MKS : Szpaderski – Testowany, Krzyśków, Błaszkiewicz, Błędowski, Lewandowski, Nahrebecki, Płonka, Napora, Zawada, Przybylski

grali również, Dziwiński, Chmielowiec, Witek, Jaworski, 2x Testowany, Mirowski