PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Polonia Bytom rozstrzyga spotkanie w końcowych minutach

Przegrywamy na wyjeździe w Bytomiu z tamtejszym zespołem Polonii 0:2. Obie bramki dla miejscowych w ostatnich minutach spotkania zdobył najlepszy strzelec rywali Wolny.

Do meczu przystąpiliśmy  osłabieni kontuzjami. Z powodu urazów do dyspozycji trenera nie był nasz najlepszy strzelec Przybylski. Nie zagrał również Krzyśków, Włodarczyk oraz Mucha. Od pierwszych minut spotkania uwidoczniła się przewaga gospodarzy. Sztekler obronił jednak próby strzałów Zubkowa i Krzemienia. Z naszej strony z lewej części boiska był Jaworski i szybko mocno uderzał na bramkę, ale golkiper zdołał to odbić. Nasz pomocnik miał później jeszcze jedną okazję ale znów przegrał pojedynek z bramkarzem, który jak się potem okazało zdołał zachować czyste konto.

Poloniści swoją bardzo groźną okazję mieli w 35 minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne z prawej strony Błędowski trącił piłkę, która odbiła się od słupka. Przed szansą dobitki stanął inny gracz ale trafił tym razem w poprzeczkę i pierwsza część zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 76 minucie Lewandowski uderzył na bramkę Polonii, ale bramkarz zdołał to doskonale wybronić z pomocą słupka. Po chwili miejscowi odpowiedzieli już bramką. Po rzucie wolnym z prawej strony i dośrodkowaniu w polu karnym był już Wolny i głową otworzył wynik spotkania. Sześć minut później najlepszy strzelec Polonii otrzymał podanie w pole karne i ustalił wynik meczu.

W najbliższą sobotę MKS Kluczbork zmierzy się na własnym boisku z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Mecz zaplanowano o godzinie 15:30.

Polonia Bytom – MKS Kluczbork 2:0 (0:0)

Bramki: Wolny 82, 88

MKS: Sztekler, Błędowski, Błaszkiewicz, Chmielowiec, Moś (Szota 87), Napora, Płonka, Nahrebecki, Lewandowski (Jóźwicki 84), Jaworski (Witek 87), Mikulski (Begar 84)