PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Przegrana z Wartą Gorzów Wielkopolski

Niestety przegrywamy z Wartą Gorzów Wielkopolski 1:2.

Po raz kolejny nie udaje nam się wygrać na własnym boisku. Tym razem punkty z naszego stadionu wędrują na konto Warty. Scenariusz niedzielnego spotkania bardzo podobny do poprzedniej rywalizacji w Kluczborku z LKS Goczałkowice Zdrój. Objęliśmy prowadzenie po bramce Przybylskiego, ale goście szybko odpowiedzieli. Po zmianie stron tracimy gola w końcowych minutach.

Była 25 minuta kiedy na 18 metrze sfaulowany został Przybylski. Sam poszkodowany ustawił piłkę i prawą nogą celnie uderzył pozostawiając bramkarza bez szans. Niestety jeszcze nie przestaliśmy się cieszyć z objęcia prowadzenia a już był remis. Wybitą piłkę przejął za polem karnym Gardzielewicz i od razu uderzył w lewy róg.

W pierwszej odsłonie Przybylski miał jeszcze jedną okazję ze stałego fragmentu gry. Niemal podobna sytuacja z rzutu wolnego z 20 metrów, ale tym razem futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Potem nasz napastnik wymieniał piłkę w polu karnym z Płonką, ale również uderzył niecelnie.

Po zmianie połów sygnał do ataku Warcie dał Ufir. Najpierw jednak Sztekler dobrze bronił jego wyśmienitą okazję z prawej strony, a później zawodnik Warty mierzył na lewą stronę ale pomylił się o metr.

W 58 minucie Lazar uderzył z dystansu. Piłka po małym rykoszecie nabrała dużej rotacji i o mały włos nie wkręciła się do naszej bramki. Ostatecznie po odbiciu od poprzeczki przyjezdni mieli jeszcze rzut rożny. W odpowiedzi do środka z lewej strony boiska schodził Włodarczyk ale uderzył w środek bramki. Po chwili lewą nogą strzelał Przybylski ale piłka otarła tylko siatkę z zewnętrznej strony bramki.

Wynik w 79 minucie ustalił Krauz. Otrzymał piłkę w polu karnym, potem się obrócił oddając celny strzał. W końcowych minutach próbowaliśmy jeszcze wyszarpać chociażby punkt. W pole karne Warty poleciało parę górnych piłek ze stałych fragmentów gry, zablokowany też został Napora, jednak wynik nie uległ już zmianie. W następną sobotę nasi piłkarze jadą do Zielonej Góry na mecz z Lechią.

MKS Kluczbork – Warta Gorzów Wielkopolski 1:2 (1:1)

Bramki: Przybylski 25 – Gardzielewicz 26, Krauz 79

MKS: Sztekler, Błędowski, Błaszkiewicz, Krzyśków, Włodarczyk (Jaworski 71), Napora, Płonka, Jóźwicki (Witek 60), Nahrebecki, Lewandowski (Dychus 84), Przybylski.