Kapitan i trener o meczu z Karkonoszami

Na sobotni mecz z Karkonoszami Jelenia Góra, po meczu pauzy za żółte kartki, wrócił Lucjan Zieliński. Kapitan MKS Kluczbork strzelił dwie bramki. Rozmawialiśmy po spotkaniu z naszym pomocnikiem oraz z trenerem Piotrem Jackiem.

– Nie mogłem oglądać meczu na żywo w Zabrzu z powodów osobistych. Najbardziej żałuję, że mecz nie był nigdzie transmitowany. Stronę z wynikiem i wieściami z boiska odświeżałem co sekundę. Nerwy były mocne, bo to był pierwszy mec. Wierzę mocno w chłopaków co przyszli i co zostali i wierzyłem, że wywiozą stamtąd dobry wynik. Remis niby nas nie zadowalał ale z przebiegu spotkania musimy go uszanować i też nas dobrze nastawił na sobotnie spotkanie z Karkonoszami – mówi Lucjan Zieliński.

– Muszę też przyznać, że w sobotę wszystko wychodziło. Są takie dni, że czasami oddam po piętnaście strzałów i nic nie wpadnie do bramki. Cieszę się, że to akurat w meczu z Karkonoszami był szczęśliwy dzień i mogłem pomóc drużynie – dodaje kapitan Biało-niebieskich.

Spotkanie podsumował również trener Piotr Jacek.

– Mecz o sześć punktów. Pierwsze spotkanie w Zabrzu z rezerwami Górnika wybiegany, mocno wypracowany. Widać było po zawodnikach, że dał nam na tydzień mocnego “kopa”. Widać to było po zachowaniu, działaniach na boisku i treningach i należało to podtrzymać. Mecz fajnie się ułożył, bo faktycznie padły szybko bramki. Potem w pewnym sensie można było kontrolować wydarzenia na boisku.

– Mieliśmy też jeszcze swoje okazje, dwie trzy kontry. Nie strzeliliśmy ale też nie można być takim pazernym. Cieszę się z trzech punktów. Szkoda, że nie był to kolejny mecz na zero, bo naszemu młodemu bramkarzowi bardzo na tym zależało, ale w ostatniej sekundzie przytrafił się błąd na szczęście przy tak wysokim prowadzeniu nie był on brzemienny w skutkach. Nie ma znaczenia dla mnie rozmiar, ja najbardziej cieszę się z trzech punktów. Cały zespół zagrał poprawnie tylko się cieszyć i szykować do kolejnego spotkania – mówi szkoleniowiec.

A tym naszym następnym spotkaniem już w sobotę będzie bardzo ciekawie zapowiadający się pojedynek ze Stalą Brzeg ! Początek w sobotę o godzinie 15:00 w Brzegu.