PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Odpadamy z rywalizacji pucharowej

Patrząc na ostatnie mecze sparingowe nic nie wskazywało na to, że naszych zawodników czeka słabsza dyspozycja w pucharowej konfrontacji z Ruchem Zdzieszowice. Niestety odpadamy z dalszej rywalizacji ulegając rywalom 0:3.

Okazji nie było zbyt dużo. Goście natomiast byli skuteczniejsi i wykorzystali prawie wszystkie okazje pod naszą bramką. W pierwszej połowie MKS miał parę rzutów rożnych, parę rzutów wolnych ale dogrania w pole karne nie przyniosły żadnego zagrożenia. Próby strzałów z bocznych sektorów Lewandowskiego, Przybylskiego, Szoty i Zielińskiego były blokowane. Po jednym zamieszaniu zza pola karnego uderzał też niecelnie Nahrebecki. Po innym rzucie wolnym wykonywanym przez Gajdę, będący w objęciach rywala Przybylski chciał jeszcze zmienić kierunek lotu piłki, jednak bramkarz wybijał w pole.

Inaczej było z drugiej strony. Najpierw Grzesiak obronił jeden strzał głową. Chwilę później piłka była w naszej bramce, jednak wcześniej został odgwizdany faul na naszym graczu. W 40 minucie Ruch wywalczył rzut rożny z lewej strony. Po dośrodkowaniu głową przymierzył Baingo uderzając w prawy róg.

Po zmianie stron MKS dążył do wyrównania, a miejscowi zdecydowali się na obronie dostępu do własnej bramki. Niestety wszystkie kluczowe dogrania były przechwytywane przez gospodarzy. Najlepszą okazję mieliśmy w 75 minucie, gdzie Lewandowski podawał z prawej strony, a z 12 metrów uderzył Nahrebecki, jednak bramkarz nie dał się zaskoczyć. Chwilę później z drugiej strony ostre starcie w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę dla Ruchu. Trzecia bramka to już szybka kontra gospodarzy lewą stroną zakończona precyzyjnym uderzeniem w prawy róg.

Za tydzień pierwsze spotkanie ligowe. W niedzielę o godzinie 12:00 zmierzymy się na wyjeździe z rezerwami Górnika Zabrze.

W pozostałych sobotnich meczach ćwierćfinałowych LZS Start Jełowa pokonał Fortunę Głogówek 4:2 i zmierzy się teraz z LZS-em Starowice Dolne, które pokonały niespodziewanie Stal Brzeg 1:0. Ruch zagra z Polonią Nysa, która wygrała z Unią Krapkowice 3:1.

Ruch Zdzieszowice – MKS Kluczbork 3:0 (1:0)

MKS: Grzesiak, Staszkiewicz (Błędowski 65), Krzyśków, Błaszkiewicz, Szota, Gajda (Mucha 75), Nykiel (Jóźwicki 75), Nahrebecki, Lewandowski, Zieliński, Przybylski