Trener Tomasz Kazimierowicz przed sezonem

???? Zakończyły się przygotowania do nowego sezonu w III lidze. Już w weekend ruszy walka o ligowe punkty. O sytuacji w klubie rozmawiamy z naszym trenerem Tomaszem Kazimierowiczem. ????⚽

???? – Przygotowania w naszym wykonaniu były bardzo intensywne. Mieliśmy dużo zawodników do sprawdzenia, dużo piłkarzy nie sprawdziliśmy, bo po prostu nie pozwolił nam na to czas oraz uważałem, że nie ma takiej potrzeby. Przebiegały one bez zakłóceń. “Jechaliśmy” wg. swojego planu. Monitorowaliśmy intensywność i uważam, że ten plan spełniliśmy w blisko 100%. Obyło się również bez kontuzji, więc nikt nie był wyłączony z treningu na dłużej i to też cieszy – mówi trener Tomasz Kazimierowicz.

➡ Doszło do sporych przetasowań w kadrze.

???? – Udało nam się skompletować 25 osobą kadrę, którą też chciałem i uzgodniłem z zarządem za co jestem im bardzo wdzięczny. Myślę, że jest to dosyć wyrównana kadra, co mnie bardzo cieszy. To może skutkować tym, że chłopaki będą podnosić swoje umiejętności w grze miedzy sobą, bo mają równorzędnego rywala. Jest dużo młodych zawodników ale dużo obiecujących młodych graczy którzy widzę, że z tygodnia na tydzień coraz lepiej wyglądają i nadrabiają swoje zaległości – mówi szkoleniowiec biało-niebieskich.

???? – Odeszli piłkarze, którzy stanowili o sile zespołu. Natomiast pozyskaliśmy też zawodników na inne formacje, gdzie były te formacje słabsze moim zdaniem i to nas bardziej podniosło. Nie mamy takich gwiazd indywidualnych jakie mieliśmy w tamtym sezonie, natomiast mamy bardziej wyrównaną kadrę i podwojono w tych miejscach na tyle, że jesteśmy mocniejsi jako zespół, a nie jako jednostka.

➡ Pierwszy mecz czeka nas na dalekim wyjeździe w Gubinie z tamtejszą Cariną

???? – Fajnie by było przede wszystkim dobrze zacząć. I tego się trzymać, aby następny nasz występ był do podtrzymania dobrej passy. Nie chcielibyśmy aby pierwszy mecz nam nie wyszedł. Uważam, że jesteśmy drużyną, która może grać równo w sezonie, grać dobrze i być silną dla każdego rywala. Ale mecz pokaże. Jedziemy do beniaminka więc wiadomo, że będzie to też mecz dosyć taki ambicjonalny dla jednej i drugiej drużyny. Mam nadzieję, że chłopaki po prostu włożą w spotkanie dużo serca i umiejętności, i będzie to górowało nad przeciwnikiem i uda nam się wygrać. Ale piłka jest jaka jest, więc pokaże nam to wynik. Na pewno nie będziemy spoczywać na laurach. Jeśli będzie dobrze będziemy pracować tak samo mocno. Jeśli źle, nie będziemy się załamywać. Sezon po kilku meczach pokaże na jakim jesteśmy poziomie i co trzeba poprawić.

➡ Oby Stadion Miejski “pękał w szwach”

???? – Pierwszy mecz który gramy u siebie będzie z Górnikiem Zabrze i odkąd pamiętam, grając w piłkę jako zawodnik, do Kluczborka przychodziło dużo kibiców. Gdzieś tam po drodze się to rozproszyło. Ale chciałbym aby ten sezon był też wyjątkowy pod względem liczebności na trybunach. Chciałbym aby zawodnicy swoją grą zachęcali kibiców do przyjścia w celu takim aby też ich dopingować. Są to młodzi zawodnicy, którzy nie grali przed większą publicznością i uważam, że to by ich bardzo zmotywowało. Oczywiście mam na myśli tylko te pozytywne kibicowanie, które byłoby wskazane. Liczba kibiców też motywuje do tego i daje “powera” do osiągnięcia wyniku. Czym więcej będzie kibiców tym lepsze będzie widowisko dla nas i dla kibiców.