PIERWSZA DRUŻYNA

Wyjazd do Gaci i hit we Wrocławiu

Lanie 0:3 zaserwowane przez braci Gancarczyków oraz pamiętana do dziś porażka 2:3, która wyautowała MKS do 4 ligi, to chronologia pojedynków w klubem o nazwie Foto-Higiena Błyskawica Gać w sezonie 2018/2019. Wtedy obaj rywale zmierzyli się po raz pierwszy w historii. Edycja ostatnia przyniosła tylko jedno starcie, ponieważ pandemia koronawirusa przerwała rozgrywki. 5 października po trafieniach Marcina Jantosa, Bartosza Włodarczyka i Pawła Gieraka nasi chłopcy zwyciężyli przy Sportowej 3:1.

Była to druga z rzędu wygrana po wodzą “nowego” trenera Jana Furlepy i zapoczątkowała powrót lepszych czasów dla kluczborskiej piłki. Drużyna z Gaci skończyła niedokończony sezon na 12. miejscu, czyli takim jak zajmuje obecnie, a nowy zaczęła od wygranej 2:1 na terenie beniaminka – Polonii Nysa. Do tego ekipa prowadzona od 20 lipca przez Grzegorza Dorobka dopisała bardzo cenny wyjazdowy punkt wywalczony w Rybniku z ROW-em 1964 i na tym jej zdobycze się skończyły. Porażki u siebie 1:4 z Ruchem Chorzów, 1:3 z Warta Gorzów Wielkopolski i 0:3 w Brzegu ze Stalą, dopełniają tegoroczne ligowe dokonania naszego sobotniego przeciwnika.

Faworytem tego spotkania musi być Kluczbork. Raz, że pozycja wicelidera zobowiązuje, a dwa, że nasza drużyna do tej pory z wyjazdów przywiozła komplet punktów. W szeregach gospodarzy należy zwrócić uwagę na Marcina Przybylskiego, który zdobył cztery, spośród pięciu pozyskanych przez Gać goli. Jak już informowaliśmy, z ostatniego meczu w Gorzowie wyautowani zostali Aleksander Jelonek i Szymon Przystalski. Pierwszy z powodu uszkodzenia jednego z więzadeł będzie odpoczywał przez około trzy tygodnia, drugi powolutku trenuje, ale stłuczone po wojnie z Ruchem Chorzów żebra dają się jeszcze we znaki.

Sobotni mecz w Gaci poprowadzi Dawid Kuraszkiewicz z Gorzowa Wielkopolskiego, ten sam, który gwizdał nam pomyślnie zakończone zawody z Polonią-Stal Świdnica. Z programu 6. kolejki grupy III 3 ligi na plan pierwszy wybija się spotkanie we Wrocławiu. Do boju powraca zdrowa już drużyna Gwarka, zaś Stal czeka przymusowa pauza.