PIERWSZA DRUŻYNA

Obozowe starcie z liderem 4 ligi

Nie o godzinie 18.00, ale 30 minut wcześniej, czyli o 17.30, rozpocznie się piąty tej zimy kontrolny mecz biało-niebieskich. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią gościć będziemy Polonię Nysa, lidera Bank Spółdzielczy Leśnica 4 ligi opolskiej. Lider to niespotykany. Drużyna prowadzona przez Arkadiusza Batora w rundzie jesiennej rozstawiła po kątach pozostałe ekipy, wygrała wszystkie mecze i pewnie zmierza do bram 3 ligi.

Kolejną rekomendacją rywala są tytuły, jakie trzej piłkarze Polonii zgarnęli podczas gali, którą 17 stycznia przeprowadził Opolski Związek Piłki Nożnej. W specjalnym plebiscycie, uczestnicy czwartoligowych rozgrywek wskazali na Piotra Kowalczyka (najlepszy bramkarz), Daniela Golusa (najlepszy młodzieżowiec) i na doskonale znanego z występów w naszym klubie Adama Setlę (piłkarz roku 2019).

Nysanie w tym roku sparowali tylko raz. Przegrana 1:5 w Bytomiu ze swoją imienniczką powinna być dla naszego zespołu dobrym odnośnikiem. Do tej pory MKS mierzył się z rywalami stojącymi wyżej w piłkarskie hierarchii, przyjął już 12 goli, a strzelił tylko 3, zatem najlepsza to okazja do poprawy kontrolnego dorobku zimowego okresu przygotowawczego. Przypomnijmy, że nasz zespół zgrupowany jest w Stobrawie na obozie szkoleniowo-treningowym, a środowy mecz będzie ostatnią tego dnia ćwiczebną jednostką.