AKADEMIA PRZYPIĘTY

Akademia Piłkarska MKS Funball Kluczbork przedstawiła plan działania

W ostatni czwartek w Kampusie Stobrawa odbyła się konferencja prasowa Akademii Piłkarskiej MKS Funball Kluczbork, jedynej w naszym mieście szkółki piłkarskiej firmowanej i bezpośrednio osadzonej w strukturach klubu MKS Kluczbork.

Cele i strukturę organizacyjną Akademii przedstawił Karol Bortnik, wiceprezes Akademii. Dodajmy, że jeszcze tego lata (sierpień) odbędzie się przegląd zawodników, którzy w treningach już uczestniczą oraz odbędzie się szeroki casting dla wszystkich tych, którzy szeregi Akademii pragną zasilić. Od 1 lipca działa już “Wakacyjna Akademia Miłośników Piłki Nożnej”, w ramach której w każdą środę i piątek (17.30-19.00) prowadzone są zajęcia dla wszystkich chętnych dzieciaków z gminy Kluczbork w wieku 6-12 lat.

Przedstawiciel MKS-u, Andrzej Rak, zdeklarował: – Już niebawem planujemy podpisanie umowy współpracy z czołowym klubem polskiej ekstraklasy, której efektem ma być udział trenerów w profesjonalnych stażach i uczestnictwo drużyn Akademii w turniejach dla dzieci i młodzieży. Lada chwila powołamy także koordynatora wszystkich grup młodzieżowych, którym będzie doskonale znana w środowisku piłkarskim Kluczborka postać. Działa już Sklep Sportowy MKS-u, który kompleksowo zaopatrywać będzie Akademię w stroje i sprzęt piłkarski, choć jego oficjalne otwarcie dopiero nastąpi.

Podczas spotkania padło wiele ciekawych pytań ze strony obecnych – trenerów i rodziców. Na wszystkie poruszane kwestie zainteresowani otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Oprócz wyżej wymienionych w konferencji udział wzięli prezes MKS-u Kluczbork, Waldemar Sosin oraz koordynator w Akademii, Marek Jarząb i jej manager – Marek Gąszczak.

Serdecznie zapraszamy na internetową stronę Akademii MKS Funball Kluczbork, gdzie uzyskać można informacje z pierwszej ręki na temat szkolenia przez klub dzieci i młodzieży. Czynny jest także fanpage Akademii na Fecebook-u, który oczywiście polecamy.