- WOKÓŁ KLUBU

Kroją się walkowery dla Stali Brzeg

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, który w sezonie 2017/2018 prowadzi rozgrywki grupy III 3 ligi poinformował w swym komunikacie, że Stal Brzeg otrzyma dwa walkowery za udział nieuprawnionego zawodnika w zawodach mistrzowskich tego klubu. Chodzi o mecze z MKS-em Kluczbork oraz Stilonem Gorzów Wielkopolski, a graczem, którego obecność na placu gry kwestionuje DZPN był Łukasz Żegleń. 10-punktowy dorobek drużyny z Brzegu zredukowany mógłby zostać tym samym do 7 punktów.

W przypadku naszej drużyny zmieni się tylko liczba goli z jednego na trzy, ponieważ biało-niebiescy 14 września pokonali brzeżan 1:0. Nieco inaczej sytuacja ma się z następnym spotkaniem, które tydzień później Stal wygrała 4:0, ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Gdyby “wyrok” ten został utrzymany w mocy, sytuacja w tabeli po 10. kolejce wyglądałaby tak, że MKS z 9 oczkami pozostałby na miejscu 15, ale wyprzedziłby Stal, a drużyna z Wielkopolski przeskoczyłaby naszych.

Zdjęcie: Kapitan Stali Marcin Nowacki i jego koledzy nie będą zachwyceni decyzją dolnośląskiego ZPN-u.