Błękitni Stargard – MKS Kluczbork 1:0 (0:0)

Pierwsza połowa stargardzkiego starcia toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy mogli mieć do siebie sporo pretensji za niewykorzystane sytuacje. Jedną z lepszych dostał w 22 minucie Patryk Skórecki, który minimalnie chybił, uderzając piłkę z linii pola karnego. Wcześniej, w minucie 17, od straty gola uchronił nas Kacper Majchrowski, broniąc kąśliwy strzał Wojciecha Fadeckiego. Zanim obie ekipy zeszły do szatni blisko był Rafał Gutowski, który minął się z piłką w 24 minucie.

Przewaga Błękitnych trwała około dwóch kwadransów i obraz gry nieco się uspokoił. Okres ten mógł się dla miejscowych zakończyć złym snem. Gdyby Damian Warchoł miał nieco więcej szczęścia w 35 minucie, to MKS objąłby prowadzenie. Prawą stroną pociągnął Dmytro Fedota, a jego wrzutkę nasz napastnik zamienił główką na… poprzeczkę. Były to wszystkie emocje tej części gry.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie jak ta pierwsza, czyli od ataków podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego. Już po 7 minutach od wznowienia gry do protokołu meczowego mógł wpisać się wspomniany już Fadecki. Na nasze szczęście nieczysto trafił w piłkę i Majchrowski zdążył z interwencją. Pomocnik stargardzian był w sobotę prawdziwą  zmorą naszej drużyny. 10 minut później w ostatniej chwili został zablokowany i futbolówka powędrowała na róg.

Minuty płynęły.. ."Zero z tyłu" wywiezione z obcego i bardzo trudnego terenu, byłoby w tych okolicznościach wielkim plusem na korzyść gości. Niestety,  "stało się".  Siedem minut przed końcem spotkania nikt nie zdołał wybić płaskiego dośrodkowania w pole karne, pika trafiła do niepilnowanego Mateusza Węsierskiego i 19-latek Błękitnych został bohaterem zawodów.

Bramka: 83' Mateusz Węsierski

Kartki: Więcek, Szymusik – Brodziński, Warchoł, Brodziński, Nakrośius, Górkiewicz, Kubiak.

Błękitni: Rzepecki – Szymusik, Pustelnik, Liśkiewicz, Gutowski – Więcek (61. Wiśniewski), Burzyński (75. Magnuski), Wojtasiak, Fadecki – Skórecki – Węsierski (89. Karmański) . Rezerwowi: Ufnal – Kotus, Karmański, Orłowski, Magnuski, Rogala, Wiśniewski.

MKS: Majchrowski – Skoczylas, Gierak, Brodziński, Górkiewicz – Nakrośius, Glanowski (86. Reisch) – Kościelniak, Fedota (58. Niemczyk), Baraniak (61. Kubiak) – Warchoł (71. Kojder). Rezerwowi: Kleemann – Niemczyk, Nykiel, Reisch, Kochmański, Kojder, Kubiak.

Sędzia: Maciej Pelka (Piła)

Zdjęcie: Michał Glanowski zastąpił dziś w roli kapitana pauzującego za kartki Kamila Nitkiewicza.

fot. Mirosław Szozda /mkskluczbork.pl