Tomasz Kulawik: Mecze przegrane 0:1 bolą najbardziej

Trener Tomasz Kulawik po raz pierwszy recenzował występ swoich nowych podopiecznych. Podczas konferencji prasowej po meczu GKS Bełchatów – MKS Kluczbork powiedział: – Takie mecze, które przegrywa się 0:1 bolą najbardziej. Taki jest sport. Prawda jest też taka, że trzeba umieć wykorzystać te sytuacje, które się ma. W tym meczu na boisku zostawiliśmy dużo zdrowia, ale było też trochę takiej "nonszalancji" w naszych poczynaniach. Pracujemy  nad tym, by mieć tą sytuację, a późnej zbyt łatwo i niepotrzebnie ją trwonimy. To jest kumulacja tego, że przegrywasz mecz albo go "tylko" remisujesz. Musimy mieć trochę tych sytuacji, by zdobyć tę bramkę, i to najbardziej boli. Myślę, że sam mecz mógł się podobać. Oglądaliśmy szybką wymianę akcji i zaangażowanie każdej ze stron. Za to nie mam pretensji do moich zawodników, mam natomiast o tę jakość, której w zabrakło nam w końcówce. Chodzi mi o to ostatnie podanie i skończenie akcji.

fot. Jacek Nałęcz / http://mkskluczbork.pl